21:02 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (196)

  Iš viso šalys pasirašo tris dokumentus: susitarimą dėl prekybos ir bendradarbiavimo, susitarimą dėl keitimosi konfidencialia informacija ir apsaugos tvarkos bei susitarimą dėl bendradarbiavimo taikiai naudojant atominę energiją

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Šarlis Mišelis trečiadienį pasirašė prekybos ir bendradarbiavimo susitarimą po "Brexit", kuris buvo pasiektas praėjusią savaitę, po kelis mėnesius trukusių derybų, praneša RIA Novosti.

  Pasirašymo ceremonija įvyko ES Tarybos būstinėje Briuselyje. Ji buvo transliuojama ES kanalu. Dabar dokumentai bus išsiųsti į Londoną, juos turi pasirašyti Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas.

  Iš viso šalys pasirašo tris dokumentus: susitarimą dėl prekybos ir bendradarbiavimo, susitarimą dėl keitimosi konfidencialia informacija ir apsaugos tvarkos bei susitarimą dėl bendradarbiavimo taikiai naudojant atominę energiją.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Didžiosios Britanijos ir Europos Komisijos atstovai gruodžio 24 dieną pasiekė susitarimą dėl būsimo bendradarbiavimo po "Brexit", įskaitant dvišalės prekybos be muitų ir kvotų srityje.

  Susitarimui vis dar reikia ES šalių pritarimo ir Europos Parlamento, taip pat Didžiosios Britanijos parlamento, ratifikavimo. Europos Parlamentas planuoja patvirtinti susitarimą su Didžiąja Britanija per kitų metų kovo plenarinę sesiją.

  Sandoris buvo sudarytas likus vos savaitei iki pereinamojo laikotarpio pabaigos, kai Didžioji Britanija beveik prieš metus pasitraukė iš ES. Galiojančio susitarimo, kuriame, be kita ko, nustatomos prekybos sąlygos, nebuvimas gali smarkiai paveikti tiek Didžiosios Britanijos, tiek daugelio ES šalių ekonomiką ir sukelti sunkumų pasienyje.

  Šiuo atžvilgiu Europos Sąjungos nuolatinių atstovų komitetas pirmadienį patvirtino laikiną prekybos susitarimo su JK įgyvendinimą dviem mėnesiams nuo kitų metų sausio 1 dienos.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (196)

  Dar šia tema

  Buvę JK premjerai pakomentavo prekybos susitarimo su ES sudarymą
  Mauricas papasakojo apie ES ir JK "Brexit" susitarimą
  Tegai:
  Brexit, ES

  Svarbiausios temos