13:37 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)

  Peticija kol kas surinko 15 balsų iš 25 tūkst. reikalingų, kad ją peržiūrėtų prezidentas. Iki balsavimo pabaigos liko 90 dienų

  VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Peticija, reikalaujanti Ukrainos piliečiams suteikti Rusijos vakciną nuo koronaviruso COVID-19 "Sputnik V" ir paskiepyti visus norinčius, registruota Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio svetainėje.

  Anksčiau Ukrainos ministras pirmininkas Denisas Šmyhalis sakė, kad Ukraina negali naudoti Rusijos vakcinos nuo koronaviruso, nes ji dar neperėjo trečiojo klinikinių tyrimų etapo, ir pažymėjo, kad dabar nekalbama apie Rusijos vakcinos pirkimą.

  Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus Aleksejaus Danilovo manymu, Rusijos Federacijoje nėra saugios vakcinos nuo COVID-19. Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba Rusijos "Sputnik V" vakciną nuo koronaviruso pavadino hibridiniu Rusijos ginklu prieš Ukrainą. Hibridiniu ginklu prieš Ukrainos žmones tapo Ukrainos valdžia, kuri neturi jokių galimybių greitai gauti vakciną nuo koronaviruso infekcijos, sakė Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas.

  "Užtikrinti reikiamo skaičiaus Rusijos "Sputnik V" vakcinos dozių patikrinimą, paraišką ir įsigijimą, siekiant apsaugoti Ukrainos piliečius nuo koronaviruso, taip pat dėl socialinės ir ekonominės padėties Ukrainoje gerinimo", — sakoma Nikolajaus Isajevo peticijoje. Be to, peticijos autorius reikalauja, kad vakcinacija nuo koronaviruso Ukrainos piliečiams būtų apmokėta valstybės biudžeto ir labdaros sąskaita, "atsižvelgiant į tai, kad koronaviruso kūrime dalyvavo Ukrainos mokslininkai ir specialistai, Ukrainos institutai ir laboratorijos".

  Peticija kol kas surinko 15 balsų iš 25 tūkst. reikalingų, kad ją peržiūrėtų prezidentas. Iki balsavimo pabaigos liko 90 dienų.

  Anksčiau Zelenskis teigė, kad Ukraina tikisi ateityje gauti 16 milijonų koronaviruso vakcinos dozių. Jis taip pat iškėlė užduotį sveikatos apsaugos ministrui Maksimui Stepanovui vakciną gauti sausio mėnesį, blogiausiu atveju — vasarį. Pasak Stepanovo, su COVAX jau pasirašyti techniniai dokumentai dėl 8 milijonų vakcinos dozių tiekimo. Vėliau Ukrainos sveikatos apsaugos ministerija pasirašė sutartį dėl dar 1,9 milijono "Sinovac Biotech" gaminamos vakcinos nuo koronaviruso dozių tiekimo.

  Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V". Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir nenustatyta ilgalaikio šalutinio poveikio.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)

  Dar šia tema

  Radviliškių rajone esančiame audinių ūkyje patvirtintas naujas COVID-19 židinys
  Policija ragina savivaldybes riboti masinius renginius per Naujuosius metus
  Lietuva nusprendė atnaujinti skrydžius su Didžiąja Britanija
  Tegai:
  koronavirusas, Sputnik V, vakcina, Rusija, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos