00:12 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1124)

  Anksčiau daugelis tyrimų parodė, kad pirmieji antikūnai prieš koronavirusą išnyksta po kelių mėnesių, o tai sukėlė susirūpinimą dėl vakcinų efektyvumo

  VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Australijos mokslininkai nustatė, kad koronavirusu prasirgę žmonės išsaugo ligos sukėlėjo imuninę atmintį aštuonis mėnesius po užsikrėtimo, sakoma pranešime spaudai Monašo universiteto svetainėje, praneša RIA Novosti.

  "Tyrimas pateikia tvirtų įrodymų, kad vakcinos nuo SARS-CoV-2 viruso veikia ilgesnį laiką", — sakoma dokumente.

  Anksčiau daugelis tyrimų parodė, kad pirmieji antikūnai prieš koronavirusą išnyksta po kelių mėnesių, o tai sukėlė susirūpinimą dėl vakcinų efektyvumo.

  Tyrimą atliko mokslininkų komanda iš Australijos Monašo universiteto Imunologijos ir patologijos katedros ir "Alfred Research Alliance", kuriai priklauso Monašo universitetas, Alfredo ligoninė ir Burnet institutas. Tyrimas buvo paskelbtas žurnale "Science Immunology".

  Mokslininkai nustatė, kad specialios imuninės B ląstelės išlaiko viruso atmintį ir, patogenui vėl patekus į organizmą, greitai sukelia apsauginių antikūnų gamybą. Tyrėjai ištyrė 25 COVID-19 pacientų grupę ir surinko 36 kraujo mėginius nuo 4 iki 242 dienos po infekcijos. Kaip ir atliekant kitus panašius tyrimus, antikūnai prieš virusą pradėjo gamintis praėjus 20 dienų nuo užsikrėtimo.

  Visiems pacientams išliko imuninės atminties B ląstelės, kurios atpažino vieną iš dviejų SARS-CoV-2 viruso komponentų — smaigalio baltymą ir nukleokapsido baltymą. Šios specifinės B atminties ląstelės stabiliai laikėsi 8 mėnesius po infekcijos.

  "Šie rezultatai yra svarbūs, nes jie neabejotinai parodo, kad pacientai, užsikrėtę COVID-19 virusu, iš tikrųjų yra apsaugoti nuo viruso ir ligų", — sakė Menno van Zelmas, Monašo universiteto docentas. Anot jo, tai paaiškina mažą tikros pakartotinės infekcijos pavyzdžių tarp milijonų žmonių visame pasaulyje, kuriems diagnozuotas koronavirusas, skaičių. Nauji tyrimai teikia vilties, kad sukurtos vakcinos užtikrins ilgalaikę apsaugą.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1124)

  Dar šia tema

  Lietuvoje per parą nuo COVID-19 mirė dar 50 žmonių
  Epidemiologai: atliktas testas nereiškia, kad galite sėstis prie šventinio stalo
  Tegai:
  mokslininkai, koronavirusas

  Svarbiausios temos