16:16 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Kaip anksčiau pareiškė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas, išėjusi iš ES, Jungtinė Karalystė "atgavo savo nacionalinę nepriklausomybę" ir "susigrąžino įstatymų, sienų, pinigų, prekybos ir žuvininkystės kontrolę"

  VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. JK ir Europos Sąjunga užbaigė "Brexit" pereinamąjį laikotarpį ir įsigaliojo šalių susitarimas dėl prekybos ir bendradarbiavimo. Didžioji Britanija tapo nepriklausoma po 47 metų narystės ES ir 4,5 metų po "Brexit" referendumo.

  Jungtinė Karalystė palikusi ES "atgavo savo nacionalinę nepriklausomybę" ir "susigrąžino įstatymų, sienų, pinigų, prekybos ir žuvininkystės kontrolę", anksčiau sakė ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, kuriam pavyko privesti derybas dėl prekybos susitarimo su Briuseliu prie pabaigos.

  Didžiosios Britanijos ir Europos Komisijos atstovai gruodžio 24 dieną pasiekė susitarimą dėl būsimo bendradarbiavimo po "Brexit", įskaitant dvišalės prekybos be muitų ir kvotų srityje.

  "Brexit" — tai ne pabaiga, o pradžia: naujos nacionalinių pokyčių ir atsinaujinimo eros pradžia, kitas aktas didžiojoje šalies istorijos dramoje. Mes atgausime galimybę valdyti galias, kurios per ilgai buvo vienintelė Briuselio prerogatyva. Dabar mes imsimės šių priemonių, kad įgyvendintume pokyčius, kurių žmonės trokšta, ir taip atkursime tikėjimą mūsų demokratija", — po prekybos sutarties su ES sudarymo sakė ministras pirmininkas.

  Didžiosios Britanijos Parlamentas trečiadienį patvirtino įstatymo projektą dėl bendradarbiavimo su ES po "Brexit", tą pačią dieną, vėlai vakare, dokumentą pasirašė karalienė Elžbieta II.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Dar šia tema

  Mauricas papasakojo apie ES ir JK "Brexit" susitarimą
  ES nuolatiniai atstovai pritarė laikinam "Brexit" susitarimo taikymui
  Sputnik Lietuva 2020 metų išvados: pagrindiniai išeinančių metų įvykiai
  Tegai:
  Brexit, Europos Sąjunga, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos