04:20 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Organizacijos atstovas spaudai Markas Rajanas taip pat pabrėžė, jog yra įsitikinęs, kad COVID-19 taps endeminis

  VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Koronaviruso SARS-CoV-2 "tikslas" yra tapti endeminiu, sakė Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertas, profesorius Deividas Heimanas (David Heymann). Jo žodžius cituoja "Guardian".

  "Panašu, kad COVID-19 taps endeminis, kaip ir kiti keturi žmogaus koronavirusai. Jis ir toliau mutuos, nes dauginasi žmogaus ląstelėse, ypač tose vietose, kur plitimas intensyvesnis", — sakė specialistas.

  Jis pažymėjo, kad žmonija turi įrankius gelbėti gyvybes. Kartu su gera visuomenės sveikatos priežiūros sistema jie leis žmonėms išmokti gyventi su šiuo virusu.

  PSO atstovas spaudai Markas Rajanas (Mike Ryan) taip pat įsitikinęs, kad COVID-19 taps endeminis.

  "Tikėtinas scenarijus yra tas, kad virusas taps dar vienu endeminiu reiškiniu, kuris išliks tam tikra grėsme, tačiau grėsmė labai žemo lygio pagal veiksmingą pasaulinę vakcinacijos programą", — sakė ekspertas.

  Jis pridūrė, kad vakcinos egzistavimas, net ir labai veiksmingas, negarantuoja infekcinės ligos pašalinimo ar išnaikinimo. Pasak jo, tai yra labai aukšta riba, kurią reikia įveikti.

  Specialistas perspėjo, kad kita pandemija gali būti rimtesnė nei dabartinė.

  "Mes gyvename vis sudėtingesniame pasaulyje. Šios grėsmės išliks. Jei ko nors turime išmokti iš šios pandemijos, su visomis jos tragedijomis ir nuostoliais, tai turime dirbti kartu", — apibendrino jis.

  Anksčiau JK buvo aptikta koronaviruso mutacija, kuri pasirodė esanti 70 procentų užkrečiamesnė nei ankstesnis virusas. Daugybė šalių sustabdė skrydžius į šią šalį, tarp jų ir Lietuva. 

  Endeminės infekcijos yra ligos, kurių sukėlėjai nuolat yra tam tikroje teritorijoje. Tai tokios ligos kaip maliarija subtropikų Afrikoje arba cholera Indijoje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1153)

  Dar šia tema

  Mirčių šuolis: per praėjusią parą Lietuvoje nuo COVID-19 mirė 78 žmonės
  Paaiškėjo, kada gali būti atnaujinti skrydžiai tarp Lietuvos ir Didžiosios Britanijos
  Tegai:
  koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos