10:27 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1117)

  Anksčiau Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas teigė, kad išeinančių metų įvykiai ir koronaviruso pandemija pasaulį moko daug svarbių pamokų, kurias reikia išmokti ir 2021 metais

  VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Pagrindinis Japonijos futuristas ir Japonijos vyriausybės konsultantas Morinosuke Kawaguchi prognozavo naujas pandemijas pasauliui. Jų priežastys išliks tos pačios: bloga bendra žmonių sveikata ir nenoras keisti savo gyvenimo būdo, praneša RIA Novosti.

  Pasak specialisto, kritiniais momentais žmonės išsigąsta ir tikisi blogiausios situacijos raidos. "Bet kaip ir kitos problemos, ši taip pat praeis. Tada viskas vėl grįš į savo vietą, tarsi nieko nebūtų nutikę", — spėjo jis.

  Tuo pačiu išliks "nemaloni tiesa" apie prastą sveikatos priežiūrą daugelyje šalių, taip pat apie diabeto ir nutukimo plitimą tarp pasaulio gyventojų.

  Londonas koronaviruso pandemijos metu
  © Sputnik / Алекс МакБрайд

  "Ir akivaizdu, kad tai yra reikšminga problema, susijusi su mirštamumu nuo koronaviruso. Tiesiog niekas apie tai nekalba. Žmonės kalba apie skiepus, sanitarinę profilaktiką, visas medicinines problemas ar vyriausybės paramą ekonomikai", — sakė jis.

  Tačiau net ir tokiomis sąlygomis žmonės nenori keisti savo gyvenimo būdo ir šios problemos nesureikšmina. Be to, politikai ir sveikatos priežiūros įmonės siekia pasinaudoti esama padėtimi. Šiuo atžvilgiu futuristas prognozavo, kad koronavirusas nebus paskutinė mirtina infekcija, išplitusi visoje planetoje. Padėtis gali pasikartoti, tačiau virusai prisidėjo prie žmonijos evoliucijos, padarė išvadą jis.

  Anksčiau Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas teigė, kad išeinančių metų įvykiai ir koronaviruso pandemija pasaulį moko daug svarbių pamokų, kurias reikia išmokti ir 2021 metais. Taigi, vyriausybės turi padidinti investicijas į sveikatos apsaugą. Pirmiausia būtina užtikrinti, kad visi piliečiai galėtų skiepytis nuo koronaviruso. Be to, politikos formuotojai turi užtikrinti, kad sveikatos priežiūros sistemos būtų visiškai pasirengusios kitai neišvengiamai pandemijai.

  Sausio 2 dieną pasaulyje yra daugiau kaip 83,9 milijonai žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, iš kurių daugiau nei 1,82 milijono mirė, o dar 47,2 milijono pasveiko. Dauguma užsikrėtusiųjų yra registruoti JAV, Indijoje, Brazilijoje, Rusijoje ir Prancūzijoje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1117)

  Dar šia tema

  Vengrija atsisakė pirkti koronaviruso vakciną iš Rusijos
  Džonsonas žada paversti Britaniją mokslo supervalstybe
  Tegai:
  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), karantinas, koronavirusas

  Svarbiausios temos