05:27 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba sakė, kad Ukraina tikisi dinamiškų ir skatinančių santykių su JAV, valdant išrinktajam prezidentui Džo Baidenui, o pagrindiniai bendradarbiavimo vektoriai bus saugumas, reformos ir ekonomika

  VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Kijevas nori užmegzti veiksmingą dialogą su naująja JAV prezidento administracija ir kuria naują dvišalių santykių su Vašingtonu planą, šeštadienį sakė Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio biuro vadovo pavaduotojas Igoris Žovkva.

  Moteris vaikšto su šunimi Jaltos krantinėje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Константин Михальчевский

  Anksčiau Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba sakė, kad Ukraina tikisi dinamiškų ir skatinančių santykių su JAV, valdant išrinktajam prezidentui Džo Baidenui, o pagrindiniai bendradarbiavimo vektoriai bus saugumas, reformos ir ekonomika.

  "Mes užsibrėžėme tikslą užmegzti veiksmingą dialogą su nauja JAV administracija visais lygmenimis, įskaitant aukščiausius. Oficialus Ukrainos prezidento vizitas į JAV lieka darbotvarkėje. Jau dabar mes kuriame naują reikšmingą dvišalių santykių planą, kuris turėtų būti aptartas ir įgyvendintas jau 2021. Tarp svarbių uždavinių yra užmegzti sistemingą dialogą su atnaujinto Kongreso atstovais, siekiant toliau stiprinti dvišalę paramą Ukrainai", — rašė Žovkva straipsnyje "Zerkalo nedeli".

  Jis taip pat sakė, kad Kijevas stengsis užtikrinti, jog atnaujinta JAV politika padėtų sustiprinti transatlantinę vienybę, sustiprinti NATO ir išplėsti bei sustiprinti Ukrainos paramą saugumui. Jis kaip atskirą klausimų bloką įvardijo naujus ekonominius projektus tarp Ukrainos ir JAV žemės ūkio, energetikos ir informacinių technologijų srityse.

  Dar šia tema

  JAV neribotam laikui atidėjo naikintuvų F-35 gamybą
  Musolinis norėjo gauti TSRS dalį po nacių pergalės, rodo išslaptinti dokumentai
  Tegai:
  santykiai, JAV, Ukraina

  Svarbiausios temos