23:39 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1124)

  Britanijos gyventojas paragino kitus išlaikyti socialinį atstumą, kad būtų išvengta užsikrėtimo koronavirusu

  VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Anglijos Bornmuto miesto (Dorseto grafystė) gyventojas patyrė kojos amputaciją, kai dėl užkrėtimo koronavirusu jam atsirado trombas. Apie tai praneša leidinys "Daily Mail".

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Spalio pabaigoje 56 metų Lee Mabbattas susirgo COVID-19. Jis nebegalėjo atskirti skonių, ir jam skaudėjo visą kūną. Po dešimties dienų izoliacijos namuose Mabbatto sveikata pagerėjo. Vyras nusprendė, kad atsigavo po ligos, tačiau vėliau suprato, kad nejaučia dešiniosios kojos.

  Anglas paskambino Nacionalinės sveikatos tarnybos specialistams, kurie patarė vartoti skausmą malšinančius vaistus. Po kelių dienų kojos skausmas sustiprėjo, ir šį kartą jam buvo patarta kreiptis į greitosios pagalbos skyrių. Kompiuterinė tomografija atskleidė 15 cm trombą paciento viršutinėje šlaunies dalyje.

  Chirurgai skubiai atliko trombo pašalinimo operaciją, kad atkurtų Mabbatto kraujotaką kojoje. Tačiau po kelių dienų paciento dešiniosios kojos pirštai pradėjo juoduoti. Po operacijos Mabbattas ligoninėje išbuvo 13 dienų. Kraujotaka neatsinaujino, o jo koja pamažu ėmė mirti.

  Gydytojai nusprendė amputuoti paciento koją sausio mėnesį, ir vyras laikinai buvo išrašytas iš ligoninės. Tačiau gruodžio 15 dieną jis buvo grąžintas į medicinos įstaigą ir jam skubiai amputavo galūnę, nes ji tapo juoda.

  "Po trijų mėnesių vėl galėsiu vaikščioti su protezu. Aš tiesiog noriu pasivaikščioti su savo šunimis ir normaliai gyventi, bet dabar viskas kitaip. Man labai pasisekė dėl gyvenimo būdo: gyvenu bungale ir galiu dirbti namuose, sėdėdamas invalido vežimėlyje. Galūnės praradimas neturės įtakos man, kaip daugumai kitų žmonių", — pasakė jis.

  Mabbattas pabrėžė, kad prieš koronavirusą jis buvo visiškai sveikas. Jis paragino kitus išlaikyti socialinį atstumą, kad būtų išvengta užsikrėtimo koronavirusu.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1124)
  Tegai:
  Didžioji Britanija, koronavirusas

  Svarbiausios temos