19:18 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Gruodžio pradžioje pranešta, kad Kondrusevičius pateikė prašymą dėl atsistatydinimo pagal įprastą procedūrą

  VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Popiežius Pranciškus priėmė Minsko-Mogiliovo katalikų arkivyskupo-metropolito Tadeušo Kondrusevičiaus atsistatydinimą, sekmadienį pranešė Šventojo Sosto spaudos tarnyba.

  Kaip praneša RIA Novosti, tuo pat metu pontifikas šios arkivyskupijos apaštaliniu administratoriumi paskyrė monsinjorą Kazimirą Velikoselcą, kuris iki šiol buvo Baltarusijos Pinsko vyskupijos vyskupo padėjėjas.

  Kondrusevičius atsistatydino iš metropolito arkivyskupo posto pagal Kanonų teisės kodekso 401 kanono 1 paragrafą, pagal kurį bet kuris vyskupas turi pateikti popiežiui atsistatydinimo prašymą, po to pontifikas, įvertinęs visas aplinkybes, nusprendžia dėl tolesnio vyskupo likimo. Šį sekmadienį Kondrusevičiui sukako 75 metai.

  Sulaukus šio amžiaus, Vatikane yra įprasta palikti savo postus, tuo metu galutinį sprendimą priima popiežius. Kondrusevičių Minsko ir Mogiliovo metropolitu paskyrė popiežius Benediktas XVI 2007 metų rudenį. Nuo 2015 m. vasaros jis vadovavo Baltarusijos katalikų vyskupų konferencijai. Gruodžio pradžioje tapo žinoma, kad Kondrusevičius pateikė atsistatydinimo prašymą pagal standartinę procedūrą, nurodęs artėjančią sukaktį.

  Anksčiau Romos katalikų bažnyčia Baltarusijoje RIA Novosti pranešė, kad į šalį atvyko Kondrusevičius, kuris anksčiau negalėjo grįžti namo iš Lenkijos.

  Gruodžio 22 d. Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus pareiškė, kad prezidentas Aleksandras Lukašenka, gerbdamas popiežių Pranciškų, įsakė rasti su Kondrusevičiumi susijusios situacijos sprendimą. Tą pačią dieną Vatikano ambasada Minske pranešė gavusi pranešimą apie Baltarusijos katalikų vadovo galimybę netrukdomai grįžti į šalį.

  Kondrusevičius yra Baltarusijos pilietis. Valstybės sienos komitetas anksčiau pranešė, kad hierarcho pasas yra negaliojantis, todėl jis negali grįžti namo iš Lenkijos. Vidaus reikalų ministerija RIA Novosti pareiškė, kad tikrina informaciją, ar Kondrusevičius turi užsienio pilietybę, o jo Baltarusijos pasas buvo panaikintas, kad būtų išvengta "nepagrįsto naudojimo". Prieš incidentą Kondrusevičius kritikavo saugumo pajėgų veiksmus, susijusius su protestų šalyje malšinimu.

  Tegai:
  katalikų bažnyčia, Baltarusija, Popiežius Pranciškus, katalikai

  Svarbiausios temos