05:30 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV valdžios institucijos pareiškė naujus kaltinimus Asandžui dėl 17 šnipinėjimo ir slaptos informacijos atskleidimo įstatymų pažeidimų. Jei jis bus išduotas JAV, jam grės kalėjimas iki 175 metų

  VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Londono centrinio baudžiamojo teismo teisėja Vanessa Baraitser atsisakė išduoti JAV valdžiai "WikiLeaks" įkūrėją Džulianą Asandžą, praneša RIA Novosti.

  "Aš atsižvelgiau į tai, kad JAV jam gali būti taikomos specialios administracinės priemonės, o tai reiškia rimtą izoliaciją. Tai gali neigiamai paveikti Asanžo psichikos sveikatą", — sakė Baraitser.

  Paskelbdama nuosprendį teisėja pareiškė, kad iš tikrųjų kaltinamojo sveikatos būklė yra vienintelė atsisakymo priežastis. Jos nuomone, Asandžui, kenčiančiam nuo depresijos, autizmo spektro sutrikimo ir Aspergerio sindromo, gali vėl atsirasti minčių apie savižudybę.

  Kaltinamojo veikla, pasak Baraitser, peržengė žurnalistikos ribas, nes jis informaciją gavo įsilaužęs. Teismas nelaikė to, kad kaltinamasis turi nepilnamečių vaikų, argumentu atsisakyti išduoti.

  2010 metais Švedijoje seksualiniu priekabiavimu ir išprievartavimu apkaltintas Asandžas nuo 2012 metų birželio slapstėsi Ekvadoro ambasadoje Londone, bijodamas ekstradicijos.

  Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  2019 metų balandžio mėnesį jis buvo sulaikytas Amerikos prašymu. Ekstradicijos klausymai prasidėjo gegužę. Netrukus po to JAV valdžios institucijos pareiškė naujus kaltinimus Asandžui dėl 17 šnipinėjimo ir slaptos informacijos atskleidimo įstatymų pažeidimų. Jei jis bus išduotas JAV, jam grės kalėjimas iki 175 metų.

  Amerikos advokatai anksčiau aiškiai nurodė, kad jei teisėjas atsisakys išduoti, jie apskųs sprendimą. Pasak Asandžo teisininkų, "WikiLeaks" įkūrėjo bylos nagrinėjimas užtruks daugelį metų ir galbūt pasieks Didžiosios Britanijos Aukščiausiąjį Teismą ar Europos Žmogaus Teisių Teismą, todėl dabartinis nuosprendis iš tikrųjų užbaigia tik pradinį proceso etapą.

  Tegai:
  ekstradicija, Džulianas Asandžas

  Svarbiausios temos