19:40 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Nepilotuojami orlaiviai ir karinis personalas dislokuojami "ilgam" laikui, tačiau laikotarpis tiksliai nenurodomas

  VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. JAV karinių oro pajėgų žvalgybos puolamieji bepiločiai orlaiviai "MQ-9 Reaper" ir maždaug 90 kariškių yra dislokuoti oro bazėje Rumunijos mieste Kampija-Turzij, pranešė JAV oro pajėgų vadovybė Europoje ir Afrikoje.

  "JAV oro pajėgos dislokavo orlaivį "MQ-9 Reaper" ir maždaug 90 oro pajėgų personalo 71-oje oro bazėje Kampija-Turzij (Rumunija), kad vykdytų žvalgybos informacijos rinkimą, stebėjimą ir žvalgybą remiant NATO operacijas", — RIA Novosti cituoja pranešimą.

  Nepilotuojami orlaiviai ir karinis personalas dislokuojami "ilgam" laikui, tačiau nenurodoma, kuriam.

  Pasak JAV oro pajėgų Europoje ir Afrikoje vado generolo Džefrio Harigiano (Jeffrey Harrigian), bepiločių orlaivių dislokavimas šioje strateginėje vietoje "nuramina sąjungininkus ir partnerius", tačiau taip pat "leidžia priešininkams aiškiai suprasti, kad į bet kokią kylančią grėsmę galima atsakyti".

  Kariuomenė nurodė, kad bepiločių orlaivių ir karinio personalo dislokavimas buvo suderintas su Rumunijos valdžia, bei tai byloja apie JAV "įsipareigojimą" saugumui ir stabilumui Europoje ir yra skirtas stiprinti NATO sąjungininkų "ir kitų Europos partnerių" santykius.

  "MQ-9 Reaper" gamina amerikiečių kompanija "General Atomics". Tokiame drone sumontuotas turbopropelerinis variklis, jo greitis viršija 400 kilometrų per valandą. Aukščio riba siekia 13 tūkstančių metrų aukščio. Maksimali skrydžio trukmė yra 24 valandos.

  Dar šia tema

  Kodėl NATO provokuoja, o Rusija užkerta kelią kariniams incidentams
  Ukraina kuria naują santykių su JAV planą
  "Grimzdo į dugną": kas žlugdo karo laivus taikos metu
  Tegai:
  dronas, NATO, Rumunija, JAV

  Svarbiausios temos