19:30 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (563)

  Interviu metu Lukašenka buvo paklaustas, ar jis politikoje yra toje pačioje komandoje su kaimyninės valstybės vadovu

  VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigė, kad jis politikoje "tvirtai" yra vienoje komandoje su savo kolega Rusijos preidentu Vladimiru Putinu. Apie tai pranešė RIA Novosti su nuoroda į laidą "Rossija 1".

  "Mes jau mirtinai įvaryti į vieną komandą", — sakė Lukašenka atsakydamas į klausimą, ar politikoje jis yra toje pačioje komandoje su Putinu.

  Padėtis Baltarusijoje

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose, oficialiais šalies CRK duomenimis, šeštą kartą laimėjo Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja.

  Sklaidydamos protestuotojus, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, saugumo pajėgos naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Protesto akcijos tebevyksta.

  Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad protestai Baltarusijoje koordinuojami iš užsienio. Lukašenka apkaltino Vakarų šalis tiesioginiu kišimusi į padėtį respublikoje, pažymėjo, kad neramumus organizuoja JAV, o europiečiai su jais "žaidžia". Tarp šalių, iš kurių galimai koordinuojami protesto veiksmai, Lukašenka įvardijo Lenkiją, Čekiją, Lietuvą ir Ukrainą.

  Anksčiau užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Vakarai nenori stabilizuoti padėties, o Baltarusijos opozicija buvo "kurstoma" laikytis bekompromisės linijos. Jis priminė Maskvos poziciją ir būtinybę nustoti kištis į Baltarusijos vidaus reikalus.

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (563)

  Dar šia tema

  Popiežius priėmė Baltarusijos katalikų vadovo atsistatydinimą
  Įvardytas galimas Baltarusijos eksporto iš Lietuvos į Rusiją perkėlimo laikas 
  Rusija paskelbė, kada visiškai atsisakys krovinių tranzito per Baltijos šalių uostus
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos