12:21 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Po to, kai trečiadienį Trampo šalininkai šturmavo Kapitolijaus pastatą ir nutraukė ten vykusią prezidento rinkimų rezultatų patvirtinimo procedūrą, kai kurie Trampo kabineto nariai pradėjo svarstyti apkaltos paskelbimo galimybę

  VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Bandymai įvykdyti dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo apkaltą po to, kai jo šalininkai šturmavo Kapitolijaus pastatą, dar labiau destabilizuos padėtį šalyje, RIA Novosti pareiškė Eurazijos centro nekomercinės organizacijos viceprezidentas Erlas Rasmusenas (Earl Rasmussen).

  Vašingtonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Anksčiau televizijos kanalas "CBS News" pranešė, kad kai kurie Trampo kabineto nariai svarsto galimybę pasinaudoti 25-ąja JAV Konstitucijos pataisa, kad pašalintų jį iš valdžios. JAV Atstovų rūmų teisės komiteto demokratai paragino viceprezidentą Maiką Pensą pasinaudoti pataisa Trampui pašalinti.

  "Greičiausias būdas būtų Konstitucijos 25 straipsnis (pakeitimas — Sputnik). Bet aš nemanau, kad tai yra aktualu. Jei Kongresas bandys padaryti tą patį, jie greičiausiai taps dar masiškesnio atsako nei tai, kas įvyko šiandien, liudininkais. Jei jie nori įstumti šalį į visišką revoliuciją, tada tęskite ir bandykite pašalinti prezidentą Trampą iš pareigų", — pranešė Rasmusenas.

  "Drįsiu pareikšti, kad valdančiųjų partijos pametė kelią, yra tikrai atsiribojusios nuo savo rinkėjų, ir kad gali atsirasti tikra trečioji, o gal ir ketvirtoji politinė partija", — mano Rasmusenas.

  Trečiadienį dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo šalininkai, susirinkę Vašingtone į demonstraciją, skirtą jį palaikyti, šturmavo Kongreso pastatą ir nutraukė posėdį, kuriame turėjo būti patvirtinti praėjusių rinkimų rezultatai. Teisėsaugininkai naudojo ašarines dujas ir garsines granatas.

  Remiantis paskutinio balsavimo rezultatais, išrinktu prezidentu laikomas demokratas Džo Baidenas, tačiau Trampas nepripažįsta pralaimėjimo.

  Tegai:
  apkalta, prezidento rinkimai, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos