13:13 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1135)

  BNT162b2 yra pirmoji ES patvirtinta vakcina nuo COVID-19. Pažymima, kad Lietuva jau gavo tris šios vakcinos partijas

  VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Floridos gydytojas mirė praėjus daugiau nei dviem savaitėms po vakcinacijos nuo COVID-19. Šiuo metu tiriama, ar vakcina galėjo paveikti gydytojo mirtį, rašo "New York Post".

  Akušeris ginekologas Gregoris Maiklas (Gregory Michael) mirė pirmadienį po hemoraginio insulto. Manoma, kad taip nutiko dėl trombocitų trūkumo.

  Gydytojui "Pfizer" vakcina suleista gruodžio 18 dieną, o po to, pasak jo žmonos Heidės Nekelman (Heidi Neckelmann), kilo "stipri reakcija".

  Facebook įraše mirusiojo žmona pasakojo, kad Maiklas į ligoninę kreipėsi praėjus trims dienoms po to, kai ant jo odos atsirado dėmių, rodančių galimą vidinį kraujavimą. Anot jos, gydytojai nustatė, kad gydytojo kraujyje yra mažai trombocitų, kurių kiekį jie "bergždžiai" bandė padidinti. Likus kelioms dienoms iki planuotos operacijos vyras mirė.

  "Jis buvo vakcinos šalininkas, todėl pats ją gavo. Manau, kad žmonės turėtų žinoti, kad gali pasireikšti šalutinis poveikis, kad [vakcina] neveikia visiems, ir šiuo atveju sugriovė gražų gyvenimą, idealią šeimą ir paveikė tiek daug žmonių visuomenėje", — rašė mirusiojo žmona.

  Floridos sveikatos apsaugos departamentas nurodė, kad Majamio kriminalistai tiria ir perduoda savo išvadas Ligų kontrolės ir prevencijos centrams.

  "Pfizer" bendrovė teigė pradėsianti mirties tyrimą.

  "Mes aktyviai tiriame bylą, tačiau šiuo metu nemanome, kad yra tiesioginis ryšys su vakcina", — sakoma bendrovės pranešime.

  Koronaviruso testas
  © Depositphotos / VitalikRadko

  Tai nėra pirmoji mirtis po "Pfizer" vakcinos. Liucernoje (Šveicarija) gruodžio 30 dieną mirė slaugos namų gyventojas. Vyras sirgo keliomis sunkiomis ligomis, kurios galėjo sukelti jo mirtį.

  Sausio pradžioje Portugalijoje mirė gydytoja Sonia Acevedo. Ji mirė per 48 valandas po vakcinacijos.

  Amerikos kompanijos "Pfizer" ir jos partnerio iš Vokietijos "BioNTech" vaistas BNT162b2 tapo pirmąja Europos Sąjungos patvirtinta vakcina nuo COVID-19.

  Lietuva jau gavo tris vakcinų nuo koronaviruso partijas iš "BioNTech" ir "Pfizer". Darbo partijos lyderis, europarlamentaras iš Lietuvos Viktoras Uspaskichas sakė nenorintis naudoti "Pfizer" vakcinos, nes įmonė esą padarė nusikaltimų sveikatai. Pasak jo, daugiau nei prieš dešimt metų įmonė sumokėjo milžiniškas baudas už žalą žmonių sveikatai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1135)

  Dar šia tema

  Uspaskichas sumenkino "Pfizer" vakcinos naudą
  Generalinė prokuratūra prašo iš įmonių išieškoti pinigus už greituosius testus
  Tegai:
  koronavirusas, JAV

  Svarbiausios temos