05:07 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Nepaisant daugybės perspėjimų apie galimus neramumus, policija tikėjosi, kad rinkimų rezultatų dieną JAV Kongrese bus įmanoma tik taiki demonstracija

  VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Kapitolijaus policija atsisakė priimti Pentagono ir Teisingumo departamento pagalbą kovoje su neramumais prieš patvirtinant JAV rinkimų rezultatus, penktadienį pranešė "Associated Press".

  Vašingtonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Agentūros duomenimis, likus trims dienoms iki riaušių, Pentagonas pasiūlė Kapitolijaus policijai Nacionalinės gvardijos pagalbą. Kai riaušės jau prasidėjo, Teisingumo departamento vadovybė policijai pasiūlė FTB agentų pagalbą. Tačiau abu kartus Kapitolijaus policija atsisakė priimti federalinę pagalbą.

  Nepaisant daugybės perspėjimų apie galimus neramumus, policija tikėjosi, kad rinkimų rezultatų dieną JAV Kongrese bus įmanoma tik taiki demonstracija.

  "Mes klausėme ne vieną kartą, o paskutinis atsakymas, kurį gavome sekmadienį, sausio 3 dieną, buvo tas, kad jie neprašys Gynybos departamento pagalbos", — agentūra cituoja Pentagono vadovo padėjėjo Keneto Rapuano (Kenneth Rapuano) žodžius. Remiantis informuotais agentūros šaltiniais, buvo atmestas ir Teisingumo departamento pasiūlymas teikti pagalbą.

  Trečiadienį Donaldo Trampo šalininkai įsiveržė į JAV Kapitolijų. Viena riaušių dalyvė mirė nuo šautinės žaizdos, dar trys žmonės mirė dėl priežasčių, nesusijusių su smurtu, mirė sužeistas policininkas. Kapitolijus patyrė materialinę žalą.

  Dar šia tema

  Trampas pasmerkė Kapitolijaus šturmo dalyvius ir pažadėjo perduoti valdžią Baidenui
  Lietuva tikisi konstruktyvaus bendradarbiavimo su Baideno administracija
  Tegai:
  Džo Baidenas, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos