22:33 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (211)

  Gruodžio viduryje prezidentas Vladimiras Zelenskis sakė, kad jis nurodė sveikatos apsaugos ministrui Maksimui Stepanovui vakciną gauti sausio ar bent vasario mėnesį

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Ukrainos ministras pirmininkas Denisas Šmyhalis paprašė Europos Komisijos padėti Kijevui gauti vakciną nuo koronaviruso, sakė jo atstovė spaudai Olga Kuriška, praneša RIA Novosti.

  Gruodžio viduryje prezidentas Vladimiras Zelenskis sakė, kad pavedė sveikatos apsaugos ministrui Maksimui Stepanovui užduotį vakciną gauti sausio ar bent jau vasario mėnesį. Pasak Stepanovo, jau pasirašyti techniniai dokumentai su pasauline COVAX iniciatyva dėl aštuonių milijonų vakcinos dozių tiekimo. Vėliau Ukrainos sveikatos apsaugos ministerija pasirašė sutartį dėl kuo skubesnio dar 1,9 milijono "Sinovac Biotech" gaminamos vakcinos nuo koronaviruso dozių tiekimo.

  "Iš tiesų ministras pirmininkas kreipėsi į Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen su oficialiu laišku dėl ankstyvos ukrainiečių galimybės skiepytis skatinimo. Mes kalbame apie tai, kad Ukraina skiepų gautų anksčiau nei kovo mėnesį, kai pagal COVAX programą laukiama pirmųjų vakcinų partijų", — cituoja Kurišką leidinys "Europeiskaja pravda".

  Anksčiau Charkovo įmonė "Biolek" paskelbė pateikusi dokumentus Rusijos vakcinos "Sputnik V" registracijai. Ukrainos sveikatos apsaugos ministras Maksimas Stepanovas patvirtino, kad įmonė kreipėsi dėl Rusijos vakcinos registracijos. Vis dėlto jis pridūrė esąs tikras, kad Sveikatos apsaugos ministerija sugeba aprūpinti šalį vakcinomis iš "pirmaujančių pasaulio gamintojų".

  COVAX yra tarptautinė transporto priemonė, kurią PSO išleido bendradarbiaudama su Pasauliniu vakcinų ir imunizacijos aljansu (GAVI) ir pasirengimo epidemijai inovacijų koalicija, kuri remia gamybos įrenginių kūrimą ir vykdo pirkimus. Pagal programos sąlygas, dideles pajamas gaunančios šalys moka už vakcinų pirkimą, taip subsidijuodamos vadinamąsias finansuojamas valstybes. 184 šalys jau prisijungė prie COVAX mechanizmo.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (211)
  Tegai:
  Europos Komisija (EK), vakcina, Ukraina

  Svarbiausios temos