09:15 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot jų, Kongresas taip pat galėtų apsvarstyti galimybę pasinaudoti 25-ąja Konstitucijos pataisa, leidžiančia perduoti prezidento įgaliojimus viceprezidentui tuo atveju, jei pirmasis negali atlikti savo pareigų

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Remiantis jų bendru laišku, paskelbtu Kongreso nario Dean'o Phillips'o svetainėje, daugiau nei 60 Kongreso narių demokratų paprašė savo lyderių JAV Kongrese atnaujinti apkaltos prezidentui Donaldui Trampui svarstymą, praneša RIA Novosti.

  "Mes pagarbiai prašome Atstovų rūmų nedelsiant atnaujinti atsaką į išpuolius prieš mūsų demokratiją, su kuriais susidūrėme sausio 6 dieną. Prezidentas Trampas ir toliau skleidžia melą, įkvėpusį užpuolikus, ir po išpuolio sakė, kad tai "tik pradžia"... Galėtume kelti klausimą, ar prezidentą Trampą derėtų pasmerkti ir apkaltinti", — sakoma dokumente.

  Anot jų, Kongresas taip pat galėtų apsvarstyti galimybę pasinaudoti 25-ąja Konstitucijos pataisa, leidžiančia perduoti prezidento įgaliojimus viceprezidentui tuo atveju, jei pirmasis negali atlikti savo pareigų.

  Anksčiau Atstovų rūmų Teismų komiteto vadovas Jerrold'as Nadler'is pasiūlė apkaltinti Trampą supaprastintai, be diskusijų. Pasak jo, šalis negali sau leisti ilgo, užsitęsusio proceso, todėl apkaltos straipsnius būtina pateikti tiesiogiai Atstovų rūmų sesijos balsavimui. Kaip pretekstą apkaltai, nemažai demokratų pasiūlė straipsnį, susijusį su piktnaudžiavimu valdžia.

  Sausio 6 d. dabartinio prezidento Donaldo Trampo šalininkai šturmavo JAV Kapitolijų. Per riaušes nuo šautinės žaizdos mirė moteris, dar trys žmonės žuvo dėl priežasčių, nesusijusių su smurtu. Kapitolijus patyrė materialinę žalą. 

  Dar šia tema

  Lietuva tikisi konstruktyvaus bendradarbiavimo su Baideno administracija
  JAV gydytojas mirė gavęs "Pfizer" vakciną
  Tegai:
  JAV, apkalta, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos