02:15 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak jo, JAV vidinių problemų įveikimas yra sąlyga "kuo greitesniam JAV grįžimui į tarptautinę areną kaip atsakingoms žaidėjoms"

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Naujoji JAV administracija turės sutvarkyti kadenciją baigusio prezidento Donaldo Trampo paliktus "griuvėsius", sėkmingas šios užduoties įgyvendinimas atitinka Europos interesus, sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas.

  "Baidenas turės sutvarkyti Trampo paliktus griuvėsius. Sėkmingas to įgyvendinimas atitinka Europos interesus. Mes esame pasirengę aktyviai palaikyti (tai), pavyzdžiui, Baideno iniciatyvą "Demokratijų aljansas", kuris puikiai dera su mūsų "Daugiašališkumo aljansu", — pridūrė jis Twitter.

  Šiandien Vokietijos užsienio reikalų ministras lankosi Kaire, kur su kolegomis iš Egipto, Jordanijos ir Prancūzijos aptaria Artimųjų Rytų konfliktą. Žurnalistams Masas išsamiau pakomentavo situaciją JAV.

  "Mums svarbu, kad būtų tvarkingai perduota valdžia, kad išrinktas prezidentas galėtų greitai pradėti dirbti, nes JAV bus paklausios (tarptautinėje arenoje). Tai Baidenas pažadėjo, būtent, žingsnis po žingsnio nutraukti susiskaldymą visuomenėje. Čia galime jam tik palinkėti sėkmės", — sakė jis.

  Pasak Maso, JAV vidinių problemų įveikimas yra sąlyga "kuo greitesniam JAV grįžimui į tarptautinę areną kaip atsakingoms žaidėjoms".

  Kalbėdamas apie savo vizitą Egipte, Masas pažymėjo, kad derybų tikslas yra bandyti pereiti prie tiesioginių Palestinos ir Izraelio derybų.

  "Pastaraisiais mėnesiais intensyviai dirbome tokiu formatu su Egipto, Jordanijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrais, kad sukurtume derybų kanalus tarp Izraelio vyriausybės ir Palestinos valdžios. Manau, kad naujai Vašingtono administracijai atsiras nauja dinamika. Šiandien mums reikia Artimųjų Rytų konflikto sprendimo, nes tai sudarys sąlygas efektyviau išspręsti kitus konfliktus regione", — pridūrė Masas.

  Dar šia tema

  Šimonytė patikino JAV ambasadorių, kad Lietuva padidins išlaidas gynybai
  Trampas pareiškė, kad neleis nepagarbos tiems, kurie jį palaikė rinkimuose
  Tegai:
  Donaldas Trampas, Džo Baidenas, JAV, Heikas Masas, Vokietija

  Svarbiausios temos