02:12 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Turkijos gynybos pramonės sekretoriato vadovas teigė, kad gautos S-400 sistemos "yra paruoštos eksploatuoti ir bus naudojamos, kai tik atsiras poreikis"

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Turkija yra pasirengusi įsigyti antrą S-400 oro gynybos sistemų komplektą iš Rusijos, atsižvelgiant į technologijų perdavimą, sakė Ismailas Demiras, respublikos gynybos pramonės sekretoriato vadovas, praneša RIA Novosti.

  "Kol bus imtasi papildomų sankcijų (iš JAV), nematome rizikos. Jei norėtume, šiandien būtų atėjęs antrasis S-400 rinkinys, tačiau mums reikia bendros gamybos ir technologijų perdavimo", — "CNN Turk" cituoja Demirą.

  Jis pridūrė, kad Turkijos gautos S-400 sistemos "yra paruoštos eksploatuoti ir bus naudojamos, kai tik atsiras poreikis".

  JAV anksčiau taikė sankcijas Turkijos pareigūnams ir institucijoms, atsakingoms už S-400 pirkimą. Valstybės departamentas pranešė, kad JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas telefoniniame pokalbyje su Turkijos užsienio reikalų ministru Mevliutu Čavušoglu sakė, kad Turkijos įsigytos Rusijos oro gynybos sistemos S-400 kelia pavojų Amerikos kariuomenei.

  Naujausių Rusijos oro gynybos sistemų S-400, sukėlusių Turkijos santykių su JAV krizę, pristatymas prasidėjo 2019 metų liepos viduryje. Vašingtonas reikalavo atsisakyti sandorio ir mainais nusipirkti "American Patriot" sistemas, grasindamas atidėti ar net atšaukti naujausių naikintuvų F-35 pardavimą Turkijai, taip pat taikyti sankcijas pagal CAATSA.

  Ankara atsisakė nusileisti ir tęsė derybas dėl papildomos S-400 partijos. Pasak oficialios Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos, JAV sankcijos Turkijai, susijusios su Rusijos oro gynybos sistemų S-400 įsigijimu, dar kartą parodo Vašingtono nesugebėjimą sąžiningai konkuruoti.

  Rusijos Triumf
  © Sputnik
  Rusijos "Triumf"

  Dar šia tema

  Lietuvos piliečiai elektronines vizas galės gauti visoje Rusijos teritorijoje
  Koronakrizė ir "parako statinės" kaimynystėje. Ką Rusijai žada naujieji 2021 metai
  Tegai:
  JAV, Rusija, Turkija, zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf"

  Svarbiausios temos