09:16 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (103)

  Paprastai šalies vadovo inauguracijoje dalyvauja užsienio valstybių ambasadoriai, tačiau šiais metais ji vyks išskirtinai maža sudėtimi ir nėra aišku, ar bus vietos diplomatams

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. JAV pakvietė Rusiją į išrinkto prezidento Džo Baideno inauguraciją sausio 20 dieną, RIA Novosti pranešė Rusijos diplomatinė atstovybė Vašingtone.

  "Kvietimas gautas. Planuojama dalyvauti ambasadoriaus lygiu", — agentūrai sakė ambasados ​​atstovas.

  Paprastai prezidento inauguracijos metu dalyvauja užsienio šalių ambasadoriai, tačiau šiemet ji vyks itin sumažinta sudėtimi, ir nėra aišku, ar atsiras vietos diplomatinio korpuso atstovams. Iš pradžių buvo pranešta, kad į inauguraciją bus priimami tik Kongreso nariai ir jų svečiai — ne daugiau kaip po vieną kiekvienam, tai yra, iš viso šiek tiek mažiau nei 1 100 žmonių.

  Remiantis JAV prezidento rinkimų, vykusių lapkričio 3 dieną, rezultatais, laimėjo demokratas Džo Baidenas. Jis gavo 306 rinkėjų balsus prieš 232 iš dabartinio valstybės vadovo Donaldo Trampo, kuris nepripažįsta savo pralaimėjimo.

  Sausio 6 d., kai Kongresas patvirtino prezidento rinkimus, Trampas Vašingtone surengė mitingą savo šalininkams ir paragino juos eiti link Kapitolijaus.

  Po to minia apgulė Kapitolijų, kur vyko Kongreso posėdis, įsiveržė į pastatą ir sukėlė jame pogromą. Šiuo metu yra žinomos penkios aukos. Kapitolijaus pastate buvo nušauta oro pajėgų veteranė, taip pat mirė sužeistas policijos pareigūnas. Dar trys žmonės mirė dėl priežasčių, nesusijusių su smurtu.

  Kongreso demokratų lyderiai pareiškė, kad yra pasirengę pradėti apkaltą Trampui dėl tariamo neramumų kurstymo. Du Trampo kabineto sekretoriai protestuodami atsistatydino. Išrinktasis JAV prezidentas Džo Baidenas sakė, kad Trampas nesugeba vykdyti savo pareigų.

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (103)
  Tegai:
  Rusija, Džo Baidenas, JAV

  Svarbiausios temos