17:42 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos generalinė prokuratūra kreipėsi į Amerikos ir kitas agentūras, kad suteiktų informacijos, jei tokie tyrimai vyksta

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Pranešimas apie tariamus JAV atliktus tyrimus, susijusius su Lietuvoje veikiančių Skandinavijos bankų veikla, nepasitvirtino, praneša Lietuvos generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Praėjusią savaitę viešai paskelbus apie tariamą JAV prašymą suteikti tarptautinę teisinę pagalbą iš Lietuvos dėl tyrimo bankų sektoriuje, Generalinė prokuratūra nedelsdama kreipėsi į JAV ir kitas užsienio institucijas, kad suteiktų informacijos apie tyrimus, jei tokių yra.

  Gautuose atsakymuose Generalinė prokuratūra buvo informuota apie tai, kad tokių bankų ar jų filialų veiklos Lietuvoje nėra.

  Prokuratūra taip pat negavo prašymų suteikti tarptautinę teisinę pagalbą iš JAV ir kitų užsienio šalių valdžios institucijų, susijusių su šiais tyrimais.

  Praėjusią savaitę žiniasklaida pranešė, kad JAV departamentai atlieka tyrimus dėl Lietuvoje veikiančių Skandinavijos bankų.

  Buvo pranešta, kad praėjusią vasarą Švedijos teisingumo ministerija gavo teisinių pagalbos prašymą iš kolegų JAV — iš jo turinio paaiškėja, kad SEB, "Swedbank" ir "Danske Bank" veiklą tiria Amerikos vyriausybės agentūros. Po šio leidinio bankų akcijos krito.

  Lietuvos teisingumo ministerija pranešė, kad negavo tokio kreipimosi ir prašymo. Centrinis bankas taip pat pareiškė, kad neturi duomenų apie JAV tyrimus dėl Lietuvoje veikiančių bankų.

  Skandinavijos banko skandalas

  2018 metais Danijos "Danske Bank" Estijos filialas buvo skandalo dėl įtarimų pinigų plovimu centre. Šie įtarimai tiriami Estijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir JAV. Jei jis bus nuteistas, jam gresia bauda iki šešių milijardų eurų.

  Remiantis paties banko tyrimu, 2007–2015 metais per Estijos filialą buvo pervesta iki 234 mlrd. abejotinos kilmės JAV dolerių.

  Švedijos "Swedbank" taip pat gali būti susijęs su pinigų plovimu per Estijos skyrių. Jo veikla taip pat tiriama JAV.

  Vėliau "Danske Bank" paskelbė nutraukęs veiklą Baltijos šalyse ir Rusijoje. Tuo metu Latvija ir Estija susirūpino, kad kiti Skandinavijos bankai, turintys filialus Baltijos šalyse, galėtų priimti panašų sprendimą.

  Tegai:
  Lietuva, JAV, bankai

  Svarbiausios temos