07:10 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jo teigimu, Amerikos demokratai, tarp jų ir Baidenas, ne kartą kritikavo jo pirmtaką Donaldą Trampą dėl "švelnumo" Rusijos atžvilgiu

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Naujoji JAV administracija greičiausiai skirs naujas sankcijas Rusijai, nes kitaip prezidentas Džo Baidenas, kritikavęs savo pirmtaką Donaldą Trampą dėl jo "švelnumo" santykiuose su Maskva, gali prarasti piliečių palaikymą, mano JAV ir Kanados instituto Politinių-karinių tyrimų centro vadovas Vladimiras Batiukas, praneša RIA Novosti.

  "Bus įvestos kai kurios sankcijos, kitaip JAV gyventojai nesupras Baideno. Sunku įsivaizduoti, kad asmuo, kuris kartu su visa demokratų partija keletą metų peikė Trampo administraciją už tai, kad ji yra "pernelyg švelni" Rusijos atžvilgiu, staiga nieko nedarytų. Todėl tikrai bus taikomos tam tikros sankcijos", — sakė jis.

  Amerikos demokratai, tarp jų ir Baidenas, ne kartą kritikavo jo pirmtaką Donaldą Trampą dėl "švelnumo" Rusijos atžvilgiu.

  2020 metų gruodžio pabaigoje JAV Prekybos departamentas paskelbė 103 įmonių iš Rusijos ir Kinijos, susijusių su ginkluotosiomis pajėgomis, sąrašą, joms bus taikomi eksporto apribojimai. Sąraše yra Rusijos Federacijos gynybos ministerija, didelės aviacijos, kosmoso ir kitos pramonės įmonės. Komentuodamas šių apribojimų įvedimą, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad Maskva reaguos į visas sankcijas ir padarys išvadas dėl visų Rusijos ir Amerikos santykių.

  Jungtinėse Amerikos Valstijose sausio 6 dieną įvyko precedento neturinčios riaušės, kurių metu prezidento Donaldo Trampo šalininkai įsiveržė į Kapitolijų Vašingtone. Moteris mirė nuo šautinės žaizdos, o dar trys žmonės žuvo riaušėse dėl priežasčių, nesusijusių su smurtu.

  Tuo tarpu Vašingtone vykstant riaušėms ir įvedus komendanto valandą Kongresas patvirtino Džo Baideno išrinkimą JAV prezidentu. Savo ruožtu Trampas pažadėjo, kad tvarkingas valdžios perdavimas išrinktam prezidentui įvyks sausio 20 dieną, nepaisant to, kad jis pats nesutinka su šalyje vykusių prezidento rinkimų rezultatais.

  Dar šia tema

  Turkija įvardijo antrojo S-400 komplekto pirkimo iš Rusijos sąlygą
  Lukašenka nurodė parengti atsaką į "banditiškas" ES sankcijas
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos