08:34 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Sparti Rusijos ir Kinijos karinio potencialo plėtra gresia tuo, kad amerikiečių lėktuvnešiai praras dominavimą jūroje

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Naujos Rusijos ir Kinijos raketos gali kelti "realią grėsmę" JAV lėktuvnešiams, rašo "Business Insider".

  2020 metų gruodžio mėnesį Rusija atliko trečią bandomąjį sparnuotosios raketos "Cirkon" paleidimą, raketa pasiekė aštuonių Machų greitį, o vasarą Kinija paleido dvi balistines raketas, kurios, pasak vietos ekspertų, Pietų Kinijos jūroje pataikė į judantį taikinį-laivą. Tai yra pirmasis žinomas Pekino tolimojo balistinių raketų demonstravimas, primena autorius.

  "Bandymai yra tik naujausias įrodymas, kad ilgą laiką jūrų valdovai, JAV lėktuvnešiai, netrukus gali susidurti su realia grėsme pačiam jų egzistavimui", — rašo leidinys.

  Kaip pažymima straipsnyje, pasibaigus Šaltajam karui ir žlugus Sovietų Sąjungai, Amerikos lėktuvnešių dominavimas atrodė daugiau nei garantuotas, o lėktuvnešių grupės atliko pagrindinį vaidmenį konfliktuose, kuriuose JAV dalyvavo nuo 1990-ųjų. Tačiau, pasak autoriaus, "tvarka", kuri buvo nustatyta pasibaigus konfliktui, pamažu ėmė keistis.

  Kinžal paleidimas
  © Sputnik / Министерство обороны РФ

  Pažymima, kad viršgarsinės raketos kelia rimtą grėsmę lėktuvnešiams, nes jos yra per greitos, kad raketų gynyba galėtų efektyviai reaguoti, o dėl galimybės pakeisti skrydžio trajektoriją jų praktiškai neįmanoma perimti.

  "Tikrieji naujų priešlaivinių ginklų pajėgumai Rusijoje ir Kinijoje vis dar nežinomi, tačiau naujausi bandymai įrodo, kad JAV karinio jūrų laivyno lėktuvnešiai netrukus gali prarasti besąlygišką dominavimą", — apibendrinama straipsnyje.

  Kinijoje vienu metu veikia kelios viršgarsinės raketos: DF-17 ir DF-100. Savo ruožtu Rusija šiuo metu kuria daugybę viršgarsinių raketų, iš kurių perspektyviausia yra "Cirkon".

  Dar šia tema

  "Klius visiems": ką slepia JAV, kalbėdamos apie "Rusijos agresiją"
  Rusijos karinių jūrų pajėgų metiniai rezultatai: "cirkonizacija" ir 40 naujų laivų
  Amerikiečių atsakymas "Kalibr": ką gali naujausia "Tomahawk"
  Tegai:
  balistinė raketa, Kinija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos