17:41 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jis taip pat apkaltino JAV karinės paramos tiekimu Sirijos kurdų, kurie Turkijoje laikomi teroristine organizacija, susijusia su šalies uždrausta Kurdistano darbininkų partija, pajėgoms

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas apkaltino NATO, kad aljansas neteikia pakankamai pagalbos šaliai kovoje su terorizmu, praneša RIA Novosti.

  "ES ir NATO saugumas prasideda nuo mūsų rytinių sienų. Mes niekada neatsisakėme bendradarbiauti kovoje su terorizmu NATO viduje. Kodėl NATO šalys palieka mus vienus kovoje su terorizmu? Kas, išskyrus Turkiją, kovoja su "Islamo valstybe"*?" — sakė Erdoganas, kalbėdamas Ankaroje.

  S-400
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  Jis taip pat apkaltino JAV karinės paramos tiekimu Sirijos kurdų, kurie Turkijoje laikomi teroristine organizacija, susijusia su šalies uždrausta Kurdistano darbininkų partija, pajėgoms.

  "Tūkstančiai sunkvežimių su ginklais ir transporto priemonėmis buvo išsiųsti teroristų grupuotėms. Ir jie visa tai panaudodami pradėjo karą prieš mus. Mes, kaip NATO nariai, kovojame ir toliau kovosime su jais", — sakė Turkijos lyderis.

  "Islamo valstybė" atsirado 2006 metais susijungus daugybei teroristų grupuočių. Iki 2013 metų grupuotė priklausė sunitų autonominių ginkluotų darinių gretoms ir joje buvo ne daugiau kaip keturi tūkstančiai žmonių. Grupuotė gavo didelį dėmesį 2014 metų vasarą, kai kovotojai pradėjo plataus masto puolimą Irako šiaurėje ir vakaruose. "Islamo valstybė" didžiausią jėgą įgijo per operacijas Sirijoje, kur kovojo prieš vyriausybės pajėgas.

  * Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

  Dar šia tema

  Lietuvos muitinė pernai sulaikė 600 tūkst. suklastotų prekių
  Koronakrizė ir "parako statinės" kaimynystėje. Ką Rusijai žada naujieji 2021 metai
  Tegai:
  terorizmas, Turkija, NATO, Redžepas Tajipas Erdoganas

  Svarbiausios temos