05:26 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos delegacijos patarėjas Donbaso klausimais, kuris anksčiau žadėjo surengti "antrąjį Afganistaną" Rusijai, šį kartą kalbėjo apie Kijevo "naujus pasiūlymus" išspręsti padėtį Rytų Ukrainoje

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Trišalei kontaktinei grupei priklausantis Ukrainos delegacijos patarėjas informacinės politikos klausimais Aleksejus Arestovičius sakė, kad Kijevas pasiūlė Maskvai "auksinį tiltą" konfliktui Donbase nutraukti. Apie tai jis pranešė interviu "Politeka".

  "Mūsų siūlomas susitarimų kompleksas ir pasiūlymai suteikia auksinį tiltą Rusijai pasitraukti", — sakė pašnekovas.

  Jis pažadėjo, kad po to Maskvai bus panaikintos sankcijos.

  "Tai yra puiki išeitis jiems. Bet jie to nesiekia", — sako Arestovičius.

  Norint išspręsti vidinį Ukrainos konfliktą, buvo priimti Minsko susitarimai, numatantys paliaubas, sunkiojo ginklo pašalinimą iš kontaktinės linijos ir konstitucinę reformą. Pagrindiniai šios reformos elementai turėtų būti decentralizacija ir įstatymo dėl tam tikrų Donecko ir Luhansko regionų vietovių ypatingo statuso priėmimas. Tačiau Ukrainos politikai nuolat delsia įgyvendinti šį planą, taip pat pateikia prieštaraujančias susitarimams idėjas. Lapkritį Arestovičius pasiūlė "Bendrų žingsnių planą", kuris apima "nelegalių grupuočių ir samdinių" išvedimą iš Donbaso 2021 metų pradžioje, kas leistų šiose teritorijose kovo 31 dieną surengti vietos rinkimus.

  Donbase šis planas buvo pavadintas bandymu uždelsti sureguliavimo procesą ir jėga grąžinti nekontroliuojamas teritorijas, o Borisas Gryzlovas, Rusijos įgaliotasis atstovas kontaktinėje grupėje Minske, mano, kad tokios Kijevo iniciatyvos gali būti vertinamos tik kaip žingsnis link visiško Minsko susitarimų atmetimo.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kreipdamasis į ESBO užsienio reikalų ministrų tarybos dalyvius, dar kartą paragino Ukrainos valdžios institucijas nutraukti sabotažą Minsko susitarimų įgyvendinimo procese ir nevengti tiesioginio dialogo su Donecku ir Luhansku.

  Dar šia tema

  "Gazprom" sumažino dujų tranzitą per Ukrainą
  Koronakrizė ir "parako statinės" kaimynystėje. Ką Rusijai žada naujieji 2021 metai
  NI paaiškino, kodėl Vakarai praranda Ukrainą Rusijai
  Tegai:
  Donbasas, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos