19:08 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (200)

  Prieš maždaug savaitę Lenkijos sveikatos priežiūros atstovai skelbė, kad nustatyti aštuoni lengvo pobūdžio šalutiniai vakcinavimo poveikiai

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Lenkijoje užfiksuota pirmoji rimta komplikacija po vakcinacijos nuo COVID-19, praneša RIA Novosti su nuoroda į šalies sveikatos apsaugos ministrą Adamą Niedzielskį.

  "Iš vyriausiojo sanitarijos gydytojo pranešimo matyti, kad iki šiol užregistruoti 37 nepageidaujami šalutiniai poveikiai po vakcinacijos. 32 iš jų buvo lengvo pobūdžio, keturi — vidutinio sunkumo ir vienas — sunkaus", — spaudos konferencijoje Varšuvoje sakė Niedzielskis.

  Jis nepateikė detalių apie sunkų šalutinį poveikį.

  Niedzielskis teigė, kad Lenkija jau sukūrė kompensacijų fondą žmonėms, patyrusiems šalutinį vakcinacijos nuo COVID-19 poveikį.

  Anksčiau dėl bet kokių nepageidaujamų medicininių procedūrų padarinių pacientas galėjo reikalauti kompensacijos per teismą. Ministras paaiškino, kad dabar valdžia stengiasi "supaprastinti procedūrą ir padaryti ją pigesnę kompensacijos ieškančiam asmeniui".

  Prašymai dėl kompensacijos dabar gali būti teikiami ne teismui, o pacientų teisių kontrolieriui.

  Lenkijoje gruodžio 27 dieną prasidėjo skiepijimas nuo COVID-19. Pirmiausia skiepijami sveikatos priežiūros darbuotojai. Tada vakcina bus skiriama pensininkams, policijos pareigūnams, mokytojams ir kitiems rizikos grupės nariams. Visuotinis registravimas vakcinacijai prasidės sausio 15 dieną.

  Iki šiol Lenkijoje jau paskiepyta daugiau nei 257 tūkst. žmonių. Į šalį pristatyta daugiau nei milijonas "Pfizer" ir "Moderna" pagamintų vakcinų dozių.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (200)

  Dar šia tema

  SAM: gydymo įstaigos galės naudoti šeštą "BioNTech" ir "Pfizer" vakcinos dozę
  Kilus skandalui dėl vakcinacijų Nausėda siūlo numatyti griežtą atsakomybę
  "Yra kreipimaisi į prokuratūrą": Dulkys pakomentavo Šilalėje dėl skiepų kilusį skandalą
  Klaipėda žada kontroliuoti vakcinavimo nuo koronaviruso procesą
  Tegai:
  Pfizer/BioNTech, vakcinacija, vakcina, COVID-19, koronavirusas, Lenkija

  Svarbiausios temos