18:14 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pensui iš anksto atsisakius nušalinti Trampą nuo valdžios, demokratai perspėja, jog ruošia prezidentui apkaltą dėl sukilimo kurstymo

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. JAV Kongreso Atstovų rūmai priėmė rezoliuciją, kurioje siūlė viceprezidentui Maikui Pensui nušalinti valstybės vadovą Donaldą Trampą nuo valdžios, Pensas anksčiau atsisakė tai padaryti, praneša RIA Novosti.

  Už balsavo 223 deputatai, prieš — 205. Dokumentą palaikė tik vienas respublikonas. Nė vienas demokratas nebalsavo prieš.

  Rezoliucijoje viceprezidentas raginamas pasinaudoti 25-ąja Konstitucijos pataisa dėl valstybės vadovo nesugebėjimo atlikti savo pareigų. Tokiu atveju Pensas, palaikomas daugumos administracijos narių, gali atleisti Trampą ir užimti jo vietą, kol Kongresas patvirtins šį sprendimą.

  Priešingu atveju demokratai grasina pradėti apkaltą prezidentui Atstovų rūmuose dėl sukilimo kurstymo. Norint nušalinti jį nuo pareigų reikia dviejų trečdalių senatorių balsų, tačiau tiek balsų kol kas nėra. Be to, Kongreso Senatas gali neturėti pakankamai laiko apsvarstyti įtarimus, kol Trampas atsistatydins sausio 20 dieną.

  Pats Pensas sausio 12 dieną raštu pranešė rūmų pirmininkei Nensei Pelosi, kad yra prieš Trampo nušalinimą. Jis pažymėjo, kad 25-oji pataisa "nėra bausmės ir uzurpacijos priemonė", o jos taikymas "sukurtų baisų precedentą".

  Sausio 6 dieną Trampas Baltųjų rūmų mitinge paragino šalininkus vykti į Kapitolijų, kad "padėtų silpniems respublikonams" užginčyti rinkimų rezultatus. Minia protestuotojų apgulė Kapitolijų, įsilaužė į pastatą ir nutraukė bendrą Kongreso sesiją, kurioje buvo tvirtinama Džo Baideno pergalė rinkimuose. Kongreso nariai buvo evakuoti į saugią vietą, kur praleido kelias valandas. Žuvo penki žmonės.

  Dar šia tema

  Ekspertų manymu, Trampui gali būti atimta teisė kandidatuoti į prezidento postą
  Heikas Masas tikisi, kad Baidenas susitvarkys su Trampo paliktais "griuvėsiais"
  Paskelbtas Trampo apkaltos rezoliucijos tekstas
  Ekspertas: Baidenas įves naujas sankcijas Rusijai
  Tegai:
  Maikas Pensas, apkalta, JAV, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos