17:40 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Twitter ir Facebook anksčiau paskelbė neterminuotą Trampo paskyrų įšaldymą, apkaltindami jį smurto kurstymu. Kiti socialiniai tinklai padarė tą patį. Trampas antradienį paskelbė apie beprecedentį išpuolį prieš žodžio laisvę

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Europos Komisijos vadovo pavaduotoja Vera Jurova (Věra Jourová) teigė, kad korporacijų, turinčių socialinius tinklus, galimybė pagal neaiškius kriterijus "nutildyti" JAV prezidentą gali kelti grėsmę žodžio laisvei.

  Twitter ir Facebook anksčiau paskelbė neterminuotą Trampo paskyrų įšaldymą, apkaltindami jį smurto kurstymu. Kiti socialiniai tinklai padarė tą patį. Trampas antradienį paskelbė apie beprecedentį išpuolį prieš žodžio laisvę.

  "Nors manau, kad neatsakingas Trampo kurstymas smurtauti nusipelno atsako, akivaizdu, kad mes negalime taip tęsti... Tai, kad jie (technologijų kompanijos — Sputnik) gali nutildyti dabartinį JAV prezidentą remdamosi neaiškiais kriterijais ir be priežiūros, gali būti pavojinga žodžio laisvei", — "Politico" sakė ji.

  Anot Jurovos, reikalingos "griežtesnės reguliavimo priemonės". Ji pažymėjo, kad neseniai ES įvestos taisyklės, skirtos reguliuoti technologijų platformų veiklą, — Skaitmeninių paslaugų įstatymas ir Skaitmeninių rinkų įstatymas — "padidins internetinių platformų atskaitomybę ir paaiškins neteisėto turinio pašalinimo taisykles", tačiau reikės laiko, kol naujos taisyklės pradės veikti, ir "turime veikti dabar".

  Sausio 6 dieną Trampas Baltųjų rūmų mitinge paragino šalininkus vykti į Kapitolijų, kad "padėtų silpniems respublikonams" užginčyti rinkimų rezultatus. Minia protestuotojų apgulė Kapitolijų, įsilaužė į pastatą ir nutraukė bendrą Kongreso sesiją, kurioje buvo tvirtinama Džo Baideno pergalė rinkimuose. Kongreso nariai buvo evakuoti į saugią vietą, kur praleido kelias valandas. Žuvo penki žmonės.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baidenas įves naujas sankcijas Rusijai
  Ar susiskaldžiusios JAV taps pavojingesnės išoriniam pasauliui?
  Tegai:
  Europos Komisija (EK), Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos