18:04 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos užsienio reikalų ministras pasiūlė "spręsti problemas iš eilės" ir priminė, kad norint pakeisti "Normandijos formatą" reikalingas visų dalyvių sutikimas

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba interviu "Obzrevatel" papasakojo apie galimą JAV dalyvavimą derybose siekiant išspręsti situaciją Donbase.

  Paklaustas, ar galimas JAV ir Didžiosios Britanijos įtraukimas į "Normandijos formatą", užsienio reikalų ministras atsakė, kad jis apie tai "girdėjo" nuo 2014 metų.

  "Jei nėra apie ką kalbėti, pakalbėkime apie "Normandijos formato" pakeitimą", — sakė jis.

  Kuleba pasiūlė "spręsti problemas iš eilės" ir priminė, kad norint pakeisti "Normandijos formatą" reikalingas visų dalyvių sutikimas.

  "Be abejo, dar aktyvesnis JAV įsitraukimas į Rusijos agresijos ir mūsų teritorijų okupacijos nutraukimo klausimą bus labai naudingas ir efektyvus. Bet tai, kokiu formatu tai gali vykti, yra diplomatijos klausimas", — apibendrino Kuleba.

  "Normandijos formatui" priklauso Rusija, Ukraina, Vokietija ir Prancūzija. Paskutiniai jų lyderių pokalbiai vyko 2019 metų pabaigoje. Susitikime buvo pasiekti susitarimai dėl sulaikytųjų mainų, paliaubų ir jėgų atskyrimo trijuose kontaktinės linijos ruožuose.

  Tegai:
  JAV, Ukraina

  Svarbiausios temos