14:14 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešime teigiama, kad Lietuvai sprendžiant dėl arešto orderio, turto arešto bei konfiskavimo vykdymo, tam tikrais atvejais nebus taikoma dviguba baudžiamumo patikra

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Seimas skubos tvarka priėmė Teisingumo ministerijos inicijuotą įstatymo projektą, kuriuo reglamentuojami bendradarbiavimo su JK baudžiamosiose bylose principai, teigiama ministerijos pranešime.

  Pažymima, kad 2020 metų gruodį ES su Jungtine Karalyste pasirašius partnerystės susitarimą, valstybės turi pareiškimais apibrėžti šiuos principus bei paskirti kompetentingas institucijas.

  Petras Gražulis
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pasak teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, šalys ir toliau sieks išlaikyti bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose praktiką, ypač skiriant dėmesį skiriant Lietuvos piliečių apsaugai ir jų geriausių interesų užtikrinimui.  

  Pranešime teigiama, kad Lietuvai sprendžiant dėl arešto orderio, turto arešto bei konfiskavimo vykdymo, tam tikrais atvejais nebus taikoma dviguba baudžiamumo patikra.

  "Lietuvos pilietis bus perduodamas baudžiamojo persekiojimo tikslais tik tuomet, kai priėmus nuosprendį, jis bus grąžintas į Lietuvą laisvės atėmimo bausmei atlikti", — rašoma pranešime.

  Tuo pačiu, pagal arešto orderį Lietuvos piliečiai galės būti perduodami JK tik abipusiškumo pagrindu ir tik esant numatytoms sąlygoms. 

  Lietuva pasilieka teisę reikalauti prie turto arešto ar konfiskavimo prašymo pateikti ir patvirtinamųjų dokumentų vertimą į lietuvių kalbą.

  Įstatymu apibrėžtą pareiškimą Jungtinei Karalystei ES šalys turi pateikti iki vasario 28 dienos.

  Dar šia tema

  "Latvijoje metodiškai naikinama alternatyvi nuomonė" — buvęs portalo Baltnews.lv vadovas
  Gydymo įstaigos sudarys rezervinius skiepijamų asmenų sąrašus
  Tegai:
  Teisingumo ministerija, Lietuva, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos