18:35 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak ministro, Rusija sutinka, kad kišimasis į suverenių valstybių vidaus reikalus, kai kurių ideologinių schemų ir receptų iš išorės primetimas yra nepriimtinas

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. JAV ir jų sąjungininkai Artimuosiuose Rytuose elgiasi kaip dramblys porceliano parduotuvėje, o tai sukelia skaudžių pasekmių regiono šalims, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, praneša RIA Novosti.

  Aleksejus Puškovas
  © Sputnik / Илья Питалев

  Pasak ministro, Rusija sutinka, kad kišimasis į suverenių valstybių vidaus reikalus, kai kurių ideologinių schemų ir receptų iš išorės primetimas yra nepriimtinas.

  "Niekas neturėtų to daryti. Ir mes, deja, matome, kaip šiame regione [Artimuosiuose Rytuose — Sputnik] JAV ir artimiausi sąjungininkai porceliano parduotuvėje elgiasi kaip dramblys: Irakas, Libija, bandymai sunaikinti ir Sirijos Arabų Respubliką. Visa tai, deja, sukelia per sunkias pasekmes regionų šalims, čia gyvenančioms tautoms", — sakė jis.

  Maskvos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po referendumo pusiasalyje tapo Rusijos teritorijos dalimi. Maskva buvo apkaltinta kišimusi ir prieš ją buvo įvestos sankcijos, Rusija atsakė, pradėdama importo pakeitimo kursą. Be to, Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad kalbėti su Maskva sankcijų kalba yra neproduktyvu. Rusija ne kartą tvirtino, kad nedalyvauja konflikte Ukrainoje ir nėra Minsko taikos susitarimų objektas.

  Dar šia tema

  Lietuva kaip priešakinės linijos teritorija: Vilniaus intrigos atsisuks prieš ją 
  Atvykau pirmą kartą: Rusijos ambasadorius pasidalijo gyvenimo Lietuvoje įspūdžiais
  Tegai:
  JAV, Rusija, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos