02:33 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Remiantis vaizdo įrašu, Švedijos ginkluotosios pajėgos yra įsitikinusios, kad ateities karas bus hibridinis, o JAV taps vienomis pagrindinių šalies sąjungininkių

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Švedijos gynybos ministerija paskelbė keletą vaizdo įrašų bendru pavadinimu "Kai prasidės karas", kuriuose Rusija rodoma kaip potenciali priešė galimuose ginkluotuose konfliktuose. Vaizdo įrašai buvo paskelbti ministerijos YouTube.

  Agentūra parengė penkis vaizdo įrašus apie galimą karą: "Neužtikrinta ateitis", "Pilkoji zona", "Ateities mūšio laukas", "Bendroji apsauga" ir "Ką verta saugoti?". Autoriai atkreipė dėmesį į globalinio atšilimo problemą. Pagrindinė jo pasekmė bus padidėjęs susidomėjimas Arktimi ir ypač Arkties vandenynu. Tai sukels pirmaujančių valstybių kovą dėl jo panaudojimo kaip transporto koridoriaus ir gamtos išteklių šaltinio.

  Kariškiai mano, kad aprašytas konfliktas paveiks ir Švediją, nors karalystė neturi prieigos prie Arkties vandenyno.

  Švedijos kariuomenė įvardijo JAV kaip šalį, galinčią tapti Stokholmo sąjungininke šiame potencialiame konflikte. Kita pusė yra Rusija ir Kinija. Tačiau vaizdo įrašuose tai tiesiogiai nenurodyta: vietoj to juose naudojamos nuorodos į sovietų ir amerikiečių konfrontaciją, taip pat kitos netiesioginės užuominos.

  Dar šia tema

  Asmenukė su aukomis: Rusija kaltinama neįprastu genocidu
  Britanija bijojo, kad TSRS sužinos apie jos slaptus ryšius su Hitleriu
  Švedijos žiniasklaida baiminasi, kad dėl "Nord Stream-2" gali kilti dujų karas

  Svarbiausios temos