21:21 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vieno iš jų teigimu, žvalgybiniais tikslais bus naudojamas orlaivis, kuriuo bus galima stebėti įvairių ginklų bandymų rezultatus ir įvertinti pratybų efektyvumą

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Rusijai galutinai pasitraukus iš Atviro dangaus sutarties, planuojama, kad žvalgybos tikslais bus naudojami orlaiviai "Tu-214ON", RIA Novosti sakė du kariniai-diplomatiniai šaltiniai. 

  "Abu "Tu-214ON" lėktuvus planuojama perkvalifikuoti kitoms užduotims atlikti. Tai visų pirma susiję su žvalgybos funkcijomis ir jų pačių karinių objektų saugumo kontrole", — sakė vienas iš šaltinių.

  Be to, jis pridūrė, kad orlaiviu galima stebėti įvairių ginklų bandymų rezultatus ir įvertinti pratybų efektyvumą.

  Antrojo šaltinio teigimu, norint naudoti "Tu-214ON" kaip žvalgybinį lėktuvą, jiems reikia sumontuoti modernią elektroninę ir radiotechninę žvalgybos įrangą.

  "Išankstinis sprendimas šiuo klausimu buvo priimtas", — sakė agentūros pašnekovas, pažymėdamas, kad projektuojant "Tu-214ON" buvo numatyta galimybė atlikti didelę modernizaciją ir "niekas nebus išsibarstęs su tokiais vertingais orlaiviais".

  Kol bus baigta sutarties atsisakymo procedūra, abu "Tu-214ON" liks atsargoje, pridūrė šaltiniai.

  Oro žvalgybos orlaivius "Tu-214ON" 2011 ir 2013 metais pastatė "Tupolev" bendrovė, remdamasi "Tu-204" keleiviniais lėktuvais, jiems skirtą įrangą sukūrė valstybinė korporacija "Rostec". 2018 metų rugsėjo mėnesį abu orlaiviai gavo tarptautinį sertifikatą atlikti žvalgybinius skrydžius pagal šią sutartį.

  Atviro dangaus sutartis buvo pasirašyta 1992 metais ir tapo viena iš pasitikėjimą skatinančių priemonių Europoje po Šaltojo karo. Susitarimas galioja nuo 2002 metų ir leidžia jo nariams atvirai rinkti informaciją apie vienas kito karines pajėgas ir veiklą.

  Dar neseniai 34 valstybės buvo šios sutarties šalys. Tačiau gegužės pabaigoje prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad JAV traukiasi iš susitarimo. Kaip to priežastį Vašingtonas įvardijos pakartotinius Rusijos pažeidimus. Maskva ne kartą atmetė šiuos kaltinimus.

  Lapkričio 22-osios naktį JAV baigė pasitraukimo iš sutarties procedūrą.

  Sausio 15 dieną Rusija taip pat pranešė apie pasitraukimą iš sutarties. Kaip paaiškino Užsienio reikalų ministerija, JAV sprendimas palikti susitarimą pažeidė dalyvaujančių valstybių interesų pusiausvyrą, o Maskvos pasiūlymai užtikrinti sutarties gyvybingumą naujomis sąlygomis nesulaukė partnerių paramos.

  Dar šia tema

  Krašto apsaugos ministerija pasirašė susitarimus dėl trijų karinių stovyklų statybos
  Pinigus už neįvykusias keliones vėl galima bus atgauti per 14 dienų

  Svarbiausios temos