03:10 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Viktorija Nuland, einanti valstybės sekretorės pavaduotojo pareigas, laikoma užsienio tarnybos veterane. Ji daugiau nei 30 metų dirbo Valstybės departamente, buvo vyriausioji pareigūnė Rusijoje ir buvusios TSRS šalyse, kalba rusiškai

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Viktorijos Nuland (Victoria Nuland) paskyrimas valstybės sekretoriaus pavaduotoja gali reikšti, kad Džo Baideno vyriausybė renkasi santykių su Rusija bloginimo kelią, rašo "The National Interest".

  Nuland laikoma užsienio tarnybos veterane. Ji daugiau nei 30 metų dirbo Valstybės departamente, buvo vyriausioji pareigūnė Rusijoje ir buvusios TSRS šalyse, kalba rusiškai.

  Leidinyje pažymėta, kad Nuland aktyviai rėmė Barako Obamos politiką Rusijos ir Ukrainos atžvilgiu, ir ji rekomenduoja kitam JAV prezidentui įvesti naujas sankcijas ir sukurti pasaulinį frontą, kad būtų suvaldyta Rusijos "karinė agresija".

  Be to, pasak "The National Interest", Nuland paskyrimas "sukėlė džiaugsmą Kijeve", nes ji aktyviai palaikė 2014 metų riaušes Maidane: ji dalijo maistą Ukrainos protestuotojams ir susitiko su naująja Ukrainos vyriausybe. Visų pirma ji su Petro Porošenka aptarė Minsko susitarimų reikalavimų įgyvendinimą ir Ukrainos pažangą reformų klausimu.

  "Žinia apie artėjantį Viktorijos Nuland paskyrimą <...> tapo aiškiu signalu Maskvai, kad tikimybė prasmingai suartėti tarp JAV ir Rusijos valdant Baideno administracijai mažėja", — sakoma leidinyje.

  Baidenas paskyrė kandidatus į valstybės sekretorių pavaduotojų postus. Jis paskyrė Vendę Šerman (Wendy Sherman) pirmąja valstybės sekretoriaus pavaduotoja. Ji, valdant Obamai, vadovavo derybininkų komandai su Iranu branduolinės problemos klausimu. Brajanas Makeonas (Brian McKeon), Baideno padėjėjas užsienio politikos klausimais, taip pat galėtų tapti dar vienu pirmuoju pavaduotoju. Bonė Dženkins (Bonnie Jenkins) buvo paskirta į valstybės sekretoriaus pareigas ginklų kontrolės ir tarptautinio saugumo klausimais. Ji geriausiai žinoma kaip "Spalvotų moterų", skatinančių taiką, saugumą ir transformuojantį požiūrį į konfliktus, lyderė.

  Dar šia tema

  Mirtinas triukas: Lenkija meta iššūkį JAV
  JAV žurnalistas papasakojo, kur slypi Rusijos galia
  Tegai:
  Rusija, JAV, Džo Baidenas

  Svarbiausios temos