14:33 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1465)

  Pietų Afrikos mokslininkas pabrėžė, kad vis dar nėra įrodymų apie rimtesnį padermės patogeniškumą

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Pietų Afrikoje pasirodžiusi koronaviruso padermė pasirodė esanti infekciškesnė, praneša "Reuters" su nuoroda į vyriausiąjį šalies epidemiologą Salimą Abdulą Karimą.

  Pasak jo, tyrimai įrodė, kad naujasis variantas, pavadintas 501.V2, lengviau prasiskverbia į žmogaus ląsteles ir tvirčiau jose įsitvirtina. Jis pažymėjo, kad dėl to padermės užkrečiamumas padidėja apie 50 procentų, palyginti su ankstesnėmis mutacijomis.

  Be to, atlikus tyrimus, naudojant antikūnus iš pasveikusių pacientų, paaiškėjo, kad antikūnai prieš ankstesnes koronaviruso atmainas yra mažiau veiksmingi prieš 501.V2. Kartu Karimas pabrėžė, kad vis dar nėra įrodymų apie rimtesnį padermės patogeniškumą.

  501Y.V2 variantą Pietų Afrikos mokslininkai nustatė praėjusių metų pabaigoje. Jis laikomas pagrindine antrosios COVID-19 epidemijos bangos priežastimi, šiuo metu ten pasiektas naujas paros pikas — sausio pradžioje viršijo 21 000 atvejų.

  2020 metų gruodžio viduryje JK nustatyta nauja koronaviruso SARS-CoV-2 mutacija. Vėliau JK naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatytas koronaviruso variantas plinta sparčiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo. Nors naujasis viruso variantas, remiantis preliminariais vertinimais, gali būti 70 % infekciškesnis nei ankstesnis, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad jis yra pavojingesnis mirtinumo ar ligos eigos prasme.

  Lietuvoje šiuo metu atvykstantiems iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ir Pietų Afrikos Respublikos galioja griežtesni reikalavimai, nustatyti dėl šiose šalyse aptiktų koronaviruso mutacijų.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1465)

  Dar šia tema

  Biologė įvertino vakcinų veiksmingumą nuo naujų COVID-19 padermių
  Gamalėjaus centro vadovas įvertino "Sputnik V" veiksmingumą COVID-19 mutacijoms
  Rusijoje mokslininkai nustatė koronaviruso atvejį su 18 mutacijų
  Profesorius papasakojo apie COVID-19 mutacijų pobūdį
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, Pietų Afrika

  Svarbiausios temos