14:28 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)

  Vakcina yra registruota Vengrijoje kaip pagreitintos procedūros dalis, pagrįsta klinikinių vaisto tyrimų Rusijoje duomenimis ir išsamiu vietos ekspertų įvertinimu

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Vengrijos nacionalinis farmakologijos ir mitybos institutas užregistravo Rusijos koronaviruso "Sputnik V" vakciną, sakoma Rusijos tiesioginių investicijų fondo pranešime.

  "RDIF skelbia, kad Vengrijos nacionalinis farmakologijos ir mitybos institutas (OGYEI) įregistravo Rusijos vakciną nuo koronaviruso Sputnik V", — pranešė fondas.

  Vengrija tapo pirmąja ES valstybe, oficialiai leidusia savo teritorijoje naudoti "Sputnik V" vakciną. Vakcina buvo užregistruota Vengrijoje kaip leidimo naudoti skubos tvarka dalis, pagrįsta Rusijos "Sputnik V" klinikinių tyrimų duomenimis ir Vengrijos ekspertų atliktu išsamiu vaisto įvertinimu.

  Pagal panašią procedūrą vakcina "Sputnik V" anksčiau buvo registruota Argentinoje, Bolivijoje, Serbijoje, Alžyre, Palestinoje, Venesueloje, Paragvajuje ir Turkmėnistane. Vaistas taip pat registruotas Rusijoje ir Baltarusijoje.

  "Vengrija yra pirmoji ES šalis, įvertinusi Rusijos "Sputnik V" vakcinos pranašumus ir patvirtinusi jos naudojimą savo teritorijoje. Tai yra svarbus sprendimas, parodantis aukštą vakcinos saugumo ir veiksmingumo vertinimą, mūsų partneriai Vengrijoje ją įvertino daugiau nei 90 proc." — pranešime cituojami RDIF vadovo Kirilo Dmitrijevo žodžiai.

  Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

  Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.

  Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)
  Tegai:
  Sputnik V, Rusija, ES, Vengrija

  Svarbiausios temos