14:36 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertas pažymėjo, kad Rusija ir JAV gali rasti bendrą kalbą kovoje su radikaliu islamizmu, taip pat nusiginklavimo klausimais

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Vakarų šalių tarpe populiari sankcijų politika Rusijai pasirodė esanti neveiksminga. Taip mano geopolitologas, "Figaro" laikraščio apžvalgininkas Reno Žiraras (Renaud Girard).

  Pasak autoriaus, ilgą laiką Amerikos užsienio politikai trūko aiškumo ir supratimo apie dabartinę padėtį. Todėl, visų pirma, Baidenas turi deklaruoti, kad laikosi NATO chartijos penktojo straipsnio, kuriame numatyta JAV intervencija užpuolimo prieš sąjungininkų valstybę atveju.

  "Kai tik Lenkija ir Baltijos šalys įgis pasitikėjimo, Vašingtonas turės suprasti, kad sankcijų Maskvai politika nepasiteisino", — sakė jis.

  Žurnalistas ragino nesvarstyti provakarietiško režimo sukūrimo Rusijoje. Jis mato tik vieną būdą, kuris leis Vašingtonui palenkti Maskvą į savo pusę.

  "Jei Baidenas nori palaipsniui nukreipti Rusiją į pagrindinę savo politikos kryptį, tai bus įmanoma padaryti tik pasitelkus prekybą ir diplomatinius kompromisus", — mano geopolitologas.

  Jis pažymėjo, kad Rusija ir JAV gali rasti bendrą kalbą kovoje su radikaliu islamizmu, taip pat nusiginklavimo klausimais.

  Maskvos ir Vašingtono santykiai paaštrėjo 2016 metų pabaigoje, išrinkus prezidentą Donaldą Trampą. Demokratai pranešė apie galimą Maskvos kišimąsi į rinkimų procesus JAV. Specialusis prokuroras Robertas Miuleris dvejus metus tyrė įtarimus dėl "Rusijos įtakos" rinkimams ir kaltinimus "Donaldo Trampo susitarimu su Maskva". Jis niekada nerado "sąmokslo", kurio egzistavimas buvo paneigtas tiek Maskvos, tiek Vašingtono, įrodymų.

  Tegai:
  JAV, Rusija, Džo Baidenas

  Svarbiausios temos