05:31 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (270)

  Anksčiau PSO ekspertė pareiškė, kad iki šiol nebuvo užregistruota jokių mirčių dėl šiuo metu vartojamų vakcinų nuo COVID-19

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija teigė nematanti jokių įrodymų dėl "Pfizer" ir "BioNTech" vakcinų nuo koronaviruso poveikio pagyvenusių žmonių mirčiai ir paskatino toliau vartoti šį preparatą iš šių kompanijų.

  "Dabartinės ataskaitos nerodo jokio netikėto ar nepageidaujamo nusilpusių pagyvenusių žmonių mirtingumo padidėjimo ar neįprastų šalutinio poveikio savybių po BNT162b2 vartojimo. Ataskaitos atitinka numatytus bendrų priežasčių ir mirties atvejus tarp nusilpusių pagyvenusių žmonių grupių, o turima informacija nepatvirtina reikšmingo vakcinos vaidmens žinomų mirčių atvejais", — rašoma Pasaulinio vakcinų saugos patariamojo komiteto (GACVS) pranešime.

  Šiuo atžvilgiu komitetas mano, kad "BNT162b2 naudos ir rizikos pusiausvyra išlieka palanki vyresnio amžiaus žmonėms ir šiuo metu nėra priežasties peržiūrėti šios vakcinos saugumo rekomendacijų".

  Komitetas rekomendavo šalims toliau stebėti vakcinų saugumą ir rinkti duomenis apie įtariamą jų šalutinį poveikį.

  Anksčiau PSO ekspertė Mariandžela Simao (Mariângela Simão) pareiškė, kad iki šiol nebuvo užregistruota jokių mirčių dėl šiuo metu vartojamų vakcinų nuo COVID-19.

  Sausio viduryje buvo pranešta, kad Norvegijos specialistai tiria 23 žmonių, mirusių pasiskiepijus nuo koronaviruso, mirties priežastis. Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė Katarina de Kat (Catharina de Kat) RIA Novosti sakė, kad PSO žino apie šiuos atvejus ir atidžiai stebi tyrimą.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (270)

  Dar šia tema

  Nausėda paragino sudaryti ilgalaikį vakcinų tiekimo į ES grafiką
  Lenkija pradėjo išduoti medicinines licencijas baltarusiams pagal supaprastintą schemą
  COVID-19 Lietuvoje: per parą daugiau nei 1 000 naujų atvejų
  Tegai:
  Pfizer/BioNTech, vakcina, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos