12:17 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (366)

  Anksčiau Varšuva gaudavo apie 360 ​​tūkstančių vakcinos dozių per savaitę. Neseniai gamintojas perpus sumažino tiekimo apimtis, paaiškindamas tai gamyklos rekonstrukcija Belgijoje

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lenkija gali imtis teisinių priemonių prieš koronaviruso vakcinos gamintoją "Pfizer" dėl to, kad nebuvo įvykdyti tiekimo įsipareigojimai, Lenkijos radijuje sakė šalies vyriausybės atstovas spaudai Piotras Miuleris (Piotr Müller).

  Anksčiau Lenkija gaudavo apie 360 ​​000 "Pfizer" vakcinos dozių per savaitę. Neseniai gamintojas sumažino tiekimo apimtis perpus, paaiškindamas tai gamyklos rekonstrukcija Belgijoje.

  "Manau, kad toks sprendimas gali būti priimtas kitą mėnesį, jei šie tiekimai nebus papildyti pagal gamintojo pareiškimą", — paklaustas apie teisinių veiksmų prieš "Pfizer" galimybę sakė Miuleris.

  "Šiuo metu turime tokią situaciją, kad gamintojas teigia, jog šie trūkumai bus padengti. Todėl tikimės, kad tai tikrai įvyks", — cituoja Miulerį RIA Novosti.

  "Bet jei taip neatsitiks, tada, žinoma, reikės svarstyti teisines priemones", — pridūrė jis.

  Praėjusios savaitės pabaigoje paaiškėjo, kad vakcinų gamintojai "BioNTech" ir "Pfizer" į Lietuvą pristatys perpus mažesnį preparato kiekį, nei buvo planuota. Pranešta, kad planuojamas tiekimas visoms ES šalims bus sumažintas perpus. Per ateinančias keturias savaites planuota į Lietuvą pristatyti 108 810 vakcinos dozių, tačiau iš viso bus pristatytos 54 405 dozės.

  Vėliau Lietuva, Latvija, Estija, Danija, Suomija ir Švedija paragino Europos Komisiją paspartinti vakcinų pristatymą iš "BioNTech" ir "Pfizer". Šešių šalių sveikatos apsaugos ministrai pasirašė bendrą laišką, kuriame išreiškė "didelį susirūpinimą" dėl pristatymo vėlavimo. Jie pavadino situaciją "nepriimtina" ir "mažinančia pasitikėjimą vakcinacijos procesu".

  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (366)

  Dar šia tema

  Nausėda paragino sudaryti ilgalaikį vakcinų tiekimo į ES grafiką
  EVA ir Norvegijos institucijos pakomentavo mirtis po vakcinacijos nuo COVID-19
  PSO nemano, kad pagyvenusių žmonių mirtys yra susijusios su "Pfizer" vakcina
  Tegai:
  Pfizer/BioNTech, vakcina, koronavirusas, Lenkija

  Svarbiausios temos