11:12 2021 Kovo 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1495)

  EK taip pat patarė valstybėms įvesti vakcinacijos pažymėjimus, tačiau tiksliai nenurodyta, kaip jais naudotis

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Europos Sąjungos (ES) šalys iki kovo mėnesio turėtų paskiepyti iki 80 procentų medicinos personalo ir vyresnių nei 80 metų piliečių ir iki 70 procentų suaugusių gyventojų. Tokie tikslai yra nustatyti Europos Komisijos (EK) paskelbtoje ES vakcinacijos strategijoje ir kovos su pandemija priemonėse, praneša TASS.

  EK taip pat patarė valstybėms įvesti vakcinacijos pažymėjimus, tačiau tiksliai nenurodyta, kaip jais naudotis.

  "Iki sausio pabaigos turėtų būti susitarta dėl bendro požiūrio, kad valstybės narės galėtų greitai pradėti naudoti šiuos dokumentus sveikatos sistemose ir kitais tikslais", — rašoma tekste. EK taip pat įsipareigojo dėti pastangas, kad padidintų vakcinų gamybos pajėgumus ES.

  Anksčiau sausio mėnesį buvo pranešta, kad viena iš SARS-CoV-2 koronaviruso vakcinos gamintojų — farmacijos kompanija "Pfizer" — sumažins vaistų tiekimą Europos šalims, kol modernizuos gamybą.

  Paaiškinama, kad įmonė plečia savo gamybos pajėgumus: ji planuoja pagaminti 2 milijardus, o ne 1,3 milijardo dozių per metus, kurias dabar gali parengti gamyklos. Remiantis preliminariomis prognozėmis, vasario mėnesį padėtis pasikeis.

  EK pasirašė sutartis su šešiomis Vakarų kompanijomis, kad iš anksto užsisakytų 2,3 milijardo vakcinų dozių. Iš jų tik dvi vakcinos jau sukurtos ir sertifikuotos ES iš Amerikos kompanijų "Pfizer" ir "Moderna", kurios įsipareigojo iki 2021 metų rugsėjo ES šalims tiekti 460 milijonų vakcinos dozių, o vėliau — dar 300 milijonų.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1495)

  Svarbiausios temos