21:19 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1442)

  Anksčiau JK premjeras Džonsonas sakė, kad anksčiau nustatyta koronaviruso mutacija yra 30 % mirtinesnė nei ir 70 % užkrečiamesnė nei ankstesnioji

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Padidėjęs mirštamumas nuo "britiškosios" koronaviruso padermės, apie kurį paskelbė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, gali būti susijęs su sveikatos priežiūros sistemos perkrova. Tai pareiškė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Nepaprastųjų ligų padalinio vadovė Marija Van Kerchovė, praneša RIA Novosti.

  "Jei padidės viruso plitimo greitis, tai sukels daugiau užsikrėtimo atvejų. Žinau, kad tai gali pasirodyti akivaizdu, bet jei bus daugiau atvejų, bus daugiau hospitalizuotų žmonių. Situacija, kai yra perkrova (sveikatos priežiūros sistemos — Sputnik), padidės mirštamumas, nes sistema yra perkrauta", — sakė ji.

  Anksčiau JK premjeras Džonsonas sakė, kad anksčiau nustatyta koronaviruso mutacija yra 30 % mirtinesnė nei ir 70 % užkrečiamesnė nei ankstesnioji. Jis taip pat pažymėjo, kad apie "lokdauno" režimo pabaigą Didžiojoje Britanijoje negali būti nė kalbos, nes koronaviruso infekcijų lygis vis dar yra labai aukštas, o didžiųjų miestų ligoninės negali susidoroti su pacientų srautu.

  Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Metas Hankokas (Matt Kancock) gruodžio 14 dieną paskelbė apie naują koronaviruso padermę — VUI-202012/01. Mokslininkai pažymėjo, kad nauja mutacija labiau paveikia vaikus. Pasak britų gydytojų, dabar šis viruso variantas tapo "pagrindiniu" tarp gyventojų.

  PSO duomenimis, "britiškoji" koronaviruso mutacija jau rasta 60 šalių. Daugelis valstybių sustabdė susisiekimą su Jungtine Karalyste. Rusija pratęsė skrydžių su JK sustabdymą iki vasario 1 dienos imtinai.

  Anglijoje nuo sausio pradžios buvo įvestas "lokdaunas", jau trečias iš eilės ir toks pat griežtas kaip ir pirmasis. Infekcijų augimas palaipsniui mažėja, tačiau vyriausybė neatmeta, kad karantinas šalyje gali būti pratęstas iki kovo pabaigos, o ribojamosios priemonės gali būti žymiai sugriežtintos.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1442)

  Dar šia tema

  Nausėda paragino sudaryti ilgalaikį vakcinų tiekimo į ES grafiką
  Kusturica planuoja pasiskiepyti Rusijos vakcina "Sputnik V"
  Tegai:
  Didžioji Britanija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos