01:58 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šis sprendimas buvo priimtas po Rusijos pareiškimų apie nepakankamą vaidmenį projekte

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Rusijos atstovai nebuvo įtraukti į ekspertų grupę, kurioje aptariamos perspektyvos sukurti Mėnulio stotį "Gateway", RIA Novosti sakė šaltinis raketų ir kosmoso pramonėje.

  Pasak jo, šis sprendimas buvo priimtas po Rusijos pareiškimų apie nepakankamą vaidmenį projekte.

  S-400
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  "Rusijos atstovai neįtraukiami į diskusiją šia tema, pašalinami iš laiškų siuntimo, diskusijų, galimybės susipažinti su medžiaga", — sakė agentūros pašnekovas.

  Vykdant Amerikos Mėnulio programą, planuojama sukurti "Gateway" stotį Mėnulio orbitoje. 2017 metais "Roscosmos" ir NASA sudarė susitarimą dėl bendros šios stoties statybos, tačiau vėliau "Roscosmos" generalinis direktorius Dmitrijus Rogozinas pažymėjo, kad Rusija negalėjo sau leisti dalyvauti "Gateway", nes šaliai buvo paskirtas nepakankamai didelis vaidmuo, ir pats projektas orientuotas į amerikiečius.

  Rusijai buvo patikėta gaminti tik vieną stoties modulį — vartus kosminiams pasivaikščiojimams. Jungtinės Valstijos buvo pagrindinės projekto dalyvės. Atitinkamai įnaše atsižvelgta į šalies vaidmenį projekte. Rogozinas paskelbė apie savo pasirengimą dalyvauti projekte, jei jis bus pagrįstas lygybės principais, kaip kad Tarptautinė kosminė stotis.

  Valstybinės korporacijos "Roscosmos" spaudos tarnyba RIA Novosti teigė, kad paskutinį kartą tokiame susitikime jie dalyvavo 2020 metų birželio mėnesį. Tuomet valstybinės korporacijos atstovai "Amerikos kvietimu dalyvavo daugiašaliame internetiniame informaciniame pranešime, kurį organizavo NASA, dalyvaujant tarptautinių kosmoso agentūrų vadovams, apie pagrindinius prioritetus pilotuojamų ir robotizuotų Mėnulio ir giliojo kosmoso tyrimų srityje", įskaitant "Vartų projektą".

  Tegai:
  JAV, Mėnulis, Rusija

  Svarbiausios temos