14:08 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1488)

  Kaip teigia EK atstovas, ES tikslai yra "labai ambicingi, tačiau juos pasiekti būtina, norint įveikti krizę"

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. ES dėl vakcinų tiekimo vėlavimo nesiruošia keisti savo vakcinacijos nuo COVID planų, kurie visų pirma numato iki vasaros paskiepyti 70 % gyventojų, pranešime Briuselyje sakė oficialus Europos Komisijos atstovas Erikas Mameris, praneša RIA Novosti.

  "Ne, mes neketiname keisti savo tikslų, jei kaskart susidūrę su problemomis keisime savo planus, prarasime aiškumą ir nuspėjamumą", — sakė jis.

  Pasak EK atstovo, ES tikslai yra "labai ambicingi, tačiau juos pasiekti būtina, norint įveikti krizę". "Mūsų darbas yra įveikti kylančius sunkumus", — pabrėžė jis.

  Anksčiau buvo pranešta apie vėlavimą tiekti bendrovės "AstraZeneca" vakcinas ES šalims. Bendrovė paaiškino, kad priežastis yra susijusi su vakcinos gamybos sumažėjimu. Europos sveikatos komisarė Stella Kyriakides patvirtino, kad "AstraZeneca" pareigūnai informavo ES, jog bendrovė tieks mažiau vakcinų dozių, nei prognozuojama pirmąjį šių metų ketvirtį.

  Europos Komisija siekia imtis veiksmų, kad pagerėtų vakcinos tiekimo "AstraZeneca" nuspėjamumas ir stabilumas bei paspartėtų dozių pasiskirstymas.

  Šiuo metu ES rinkoje leidžiama skiepyti "Pfizer/BioNTech" (galima įsigyti iki 600 mln. dozių) ir "Moderna" (160 mln. dozių). "AstraZeneca" (iki 400 mln. dozių) kreipėsi dėl patvirtinimo ir bus peržiūrėta sausio pabaigoje.

  Be to, EK sudarė vakcinų tiekimo į ES sutartis su "Johnson&Johnson", "Sanofi-GSK", "CureVac". Iki šiol šie kūrėjai dar nepateikė paraiškų autorizuoti savo produktus ES rinkoje.

  Iš viso ES šalys, remdamosi Europos Komisijos sutartimis, galės gauti daugiau nei 2,3 mlrd. vakcinų nuo koronaviruso dozių. ES tikisi, kad iki vasaros pabaigos Europoje jau bus paskiepyta apie 70 % gyventojų.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1488)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Europos Komisija (EK), ES

  Svarbiausios temos