14:44 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1465)

  Jis mano, kad protinga investuoti milijardus į mokslo plėtrą, tyrimus ir visuotinės perspėjimo apie naujus ligų protrūkius sistemos sukūrimą

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. "Microsoft" įkūrėjas ir labdaros organizacijos pirmininkas Bilas Geitsas paragino pasirengti naujoms pandemijoms ir jas vertinti taip pat rimtai kaip galimą karinį konfliktą. Šis pareiškimas buvo įtrauktas į "Bill & Melinda Gates" fondo metinę žinutę, kurią paskelbė "The Seattle Times". 

  Milijardierius mano, kad pasaulis turi imtis rimtų veiksmų, jog būtų pasirengęs kitai pandemijai.

  Jis mano, kad protinga investuoti milijardus į mokslo plėtrą, tyrimus ir visuotinės perspėjimo apie naujus ligų protrūkius sistemos sukūrimą.

  Jis taip pat pažymėjo, kaip svarbu sudaryti specialią "reagavimo komandą". "Pagalvokite apie juos kaip apie [savotiškas] pandemijos priešgaisrines grupes. Kaip ir ugniagesiai, šie aukštos kvalifikacijos specialistai turi būti pasirengę reaguoti į potencialiai krizinę situaciją, kai tik ji išaiškėja", — paaiškino Geitsas savo planą kovoti su tokiais reiškiniais.

  Geitsas pažymėjo, kad nesant naujos pandemijos rizikos, tokios komandos nariai turėtų sutelkti dėmesį į savo kompetencijos didinimą. Jis taip pat pasiūlė jiems surengti reguliarias pratybas, panašias į karines.

  "Norint išvengti sunkumų, su kuriais susidūrėme praėjusiais metais, į pasirengimą pandemijai reikia žiūrėti taip pat rimtai kaip į [potencialų] karinį konfliktą", — sakė milijardierius.

  Jis ir jo žmona Melinda turi savo labdaros fondą ir kasmet skelbia žinutes, kuriose nurodomi organizacijos pasiekimai ir ateities planai. "Bill & Melinda Gates" fondas orientuotas į kovą su pavojingomis ligomis besivystančiose šalyse, taip pat į įvairias sveikatos priežiūros ir švietimo programas JAV. Iki šiol fondas skyrė apie 1,75 mlrd. USD kovai su COVID-19 pandemija.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Bilas Geitsas buvo paskiepytas nuo koronaviruso SARS-CoV-2. "Vienas iš 65 metų pranašumų yra tas, kad galiu gauti vakciną COVID-19. Šią savaitę gavau pirmąją dozę ir jaučiuosi puikiai. Dėkoju visiems kovos priešakyje esantiems mokslininkams, tyrimo dalyviams, reguliavimo institucijoms ir medicinos specialistams, kurie mus atveda į šią akimirką", — savo Twitter'yje rašė jis.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1465)
  Tegai:
  Bilas Geitsas, koronavirusas

  Svarbiausios temos