06:19 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Niujorke visam laikui uždaromas KGB šnipinėjimo muziejus, kurio įkūrėjas yra Lietuvos kolekcionierius, o visi eksponatai bus parduoti aukcione JAV

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Didelė šaltojo karo daiktų kolekcija, įskaitant užmaskuotus ginklus, kurie tariamai priklauso TSRS KGB, bus parduota aukcione JAV, praneša "Daily Mail".

  Kolekcija priklauso KGB šnipinėjimo muziejaus Niujorke savininkui ir įkūrėjui, lietuvių kolekcininkui Juliui Urbaičiui.

  Dėl koronaviruso pandemijos sukeltų nuostolių galeriją teko uždaryti, o kolekciją parduoti.

  Urbaitis su KGB susijusius daiktus rinko daugiau nei 30 metų. 2019 metais atidarytame muziejuje buvo eksponuojami daiktai tiek iš jo asmeninės kolekcijos, tiek specialiai galerijai įsigyti artefaktai ir jų kopijos.

  Tarp parduodamų eksponatuose yra miniatiūriniai pistoletai, paslėpti lūpų dažuose (jų vertė siekia apie 1 500 svarų sterlingų) ir tušinuke; specialios kameros, paslėptos kaklaraištyje, cigarečių pakelyje, peleninėje (įvertinta 900 svarų sterlingų), portsigare ir žiede.

  Kaip pažymėta straipsnyje, vieni iš brangiausių daiktų — specialus rinkinys siauroms skylėms sienose gręžti, į kurias tada galima įdėti mikrofonus ir kameras. Šio rinkinio kaina siekia maždaug 4 400 svarų sterlingų.

  Iš viso už kolekciją planuojama gauti 365 tūkstančius svarų sterlingų, praneša leidinys.

  Tegai:
  ginklai, aukcionas, JAV, Niujorkas, KGB

  Svarbiausios temos