20:33 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Užsienio reikalų ministras atkreipė dėmesį į tai, kad ambasadoriai turėtų prisidėti prie šalių ir tautų suartėjimo, dvišalio bendradarbiavimo plėtros

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Kai kurie Europos Sąjungos ambasadoriai Baltarusijoje skleidžia antivalstybinę informaciją. Užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus apie tai šiandien pranešė žurnalistams per NVS valstybių narių nuolatinių įgaliotųjų atstovų tarybos posėdį, praneša BelTA

  "Dabar matome, kad kai kurie ambasadoriai, atstovaujantys Europos Sąjungai, skleidžia antivalstybinio pobūdžio informaciją. Mes dar neatsakome į šiuos faktus, bet mes juos sekame. Būkite tikri, kad pateiksime labai konkrečius, esminius ir griežtus tokių teiginių įvertinimus", — sakė jis.

  Užsienio reikalų ministras atkreipė dėmesį į tai, kad ambasadoriai turėtų prisidėti prie šalių ir tautų suartėjimo, dvišalio bendradarbiavimo plėtros.

  "Jei ambasadorius vienareikšmiškai laikosi pozicijos, nukreiptos prieš šalies, kurioje jis yra, valdžią, toks ambasadorius neturėtų užimti atitinkamos pozicijos", — sakė ministras.

  Jis pridūrė, kad Baltarusija ne kartą yra susidūrusi su išoriniu kišimusi į vidaus reikalus ir savo Vakarų partnerių bandymais šalyje įdiegti "demokratiją".

  "Čia akredituoti diplomatinių institucijų atstovai ne tik ragino dalyvauti akcijose, bet ir jose dalyvavo. Natūralu, kad mes turėjome reaguoti į tokius faktus ir labai griežtai. Taip bus ir toliau", — pabrėžė ministras.

  Neseniai panaši situacija susiklostė ir Rusijoje, kai Amerikos ambasada paskelbė protestų kelius.

  Tegai:
  ES, Baltarusija, Vladimiras Makejus

  Svarbiausios temos