17:19 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)

  Jis priminė, kad šiuo metu preparatas pristatytas PSO, o Rusijos vakcinos kūrėjai derasi dėl vaisto registracijos

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas išreiškė viltį, kad Rusijos vakciną nuo koronaviruso kuo greičiau patvirtins Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Tai jis pareiškė interviu TASS.

  Jis priminė, kad šiuo metu preparatas pristatytas PSO, o Rusijos vakcinos kūrėjai derasi dėl vaisto registracijos. "Tikiuosi, kad šie kontaktai paskatins ją kuo greičiau pripažinti ar patvirtinti PSO", — sakė jis.

  JT generalinis sekretorius sako, kad rusiškas vaistas galėtų būti naudojamas vakcinuoti organizacijos darbuotojus ir vietos gyventojus pažeidžiamiausiuose pasaulio regionuose, kur JT vykdo taikos palaikymo misijas.

  "Mes manome, kad Rusijos vakcina gali atlikti labai svarbų vaidmenį šioje kovoje [su koronaviruso pandemija]", — sakė jis.

  Jau 12 šalių patvirtino "Sputnik V" vakcinos naudojimą savo teritorijoje. Tarp jų yra Baltarusija, Argentina, Bolivija, Serbija, Alžyras, Palestina, Venesuela, Paragvajus, Turkmėnistanas, JAE, Vengrija ir Pakistanas.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per savo kalbą rugsėjo mėnesį JT Generalinės Asamblėjos sesijoje organizacijos darbuotojams pasiūlė Rusijos vakciną nuo koronaviruso nemokamai. Rusijos lyderis teigė, kad Maskva sulaukė panašių JT kolegų kreipimųsi ir negalėjo likti jiems abejinga.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)
  Tegai:
  Rusija, koronavirusas, JT Generalinė Asamblėja

  Svarbiausios temos