14:35 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Advokatas pažymėjo, kad dar nėra kalbėjęs nė su vienu Senato nariu, tačiau mano, kad svarbu, jog senatoriai išgirstų tų, kurie tapo Trampo kurstymo taikiniu, balsus

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Kapitolijų šturmavusio Džeikobo Entonio Čenslio (Jacob Anthony Chansley) advokatas teigė, kad jo klientas yra pasirengęs apkaltos posėdyje duoti parodymus prieš buvusį prezidentą Donaldą Trampą, praneša "Associated Press". 

  Čenslis tapo žinomas kaip "vikingas" arba "šamanas" po to, kai per protestą įsiveržė į JAV Kongreso pastatą vilkėdamas kailinę kepurę su ragais ir ietimi. Jis apkaltintas tyčiniu įsiveržimu į objektą be įgaliojimų ir buvo suimtas.

  Advokatas Albertas Votkinsas (Albert Watkins) teigė, kad Čenslį "apžavėjo" Trampas. Pasak advokato, jo klientas veikė eksprezidento raginimu, todėl nusipelnė Trampo malonės. Tačiau Trampas atsisakė suteikti malonę savo šalininkams.

  "Jis jautė, kad prezidentas jį išdavė", — sakė advokatas.

  Teisininkas pažymėjo, kad dar nėra kalbėjęs nė su vienu Senato nariu, tačiau mano, kad svarbu, jog senatoriai išgirstų tų, kurie tapo Trampo kurstymo taikiniu, balsus. Be "vikingo", dar keturi žmonės teigė, kad juos įkvėpė Trampo žodžiai šturmuoti Kapitolijų.

  Sausio 6 dieną JAV prezidento Donaldo Trampo šalininkai šturmavo Kapitolijų po Trampo mitingo Vašingtone, Kongreso darbas nutrūko kelioms valandoms.

  Dėl riaušių žuvo demonstrantas ir policininkas, dar trys mirė dėl priežasčių, nesusijusių su smurtu. Teisėsaugos institucijoms numalšinus riaušes, Kongreso nariai patvirtino demokrato Džo Baideno pergalę per rezidento rinkimus. Kongreso Atstovų rūmai apkaltino Trampą riaušių kurstymu.

  Tegai:
  Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos