06:22 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Specialistas pažymi, kad karo atveju tokios šalys kaip Rusija ir Kinija daugiausia dėmesio skirs ginklavimui ir karinės technikos gynybinių pajėgumų stiprinimui

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Karo ekspertas ir Hadsono instituto vyresnysis bendradarbis Brajanas Klarkas (Bryan Clark) paragino JAV pasirengti blogiausiam scenarijui karo su Rusija atveju. Jo straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Forbes". 

  Specialistas pažymi, kad karo atveju tokios šalys kaip Rusija ir Kinija daugiausia dėmesio skirs ginklavimui ir karinės technikos gynybinių pajėgumų stiprinimui. Todėl tokie tradiciniai JAV karo principai kaip prisitaikymas ir atsparumas išnyks antrame plane.

  Jis išreiškė susirūpinimą dėl dabartinių JAV pajėgų nepasirengimo kariauti.

  "Pirmenybė teikiama gerai ginkluotiems ir stipriai ginamiems laivams, lėktuvams ir karinėms formacijoms, tačiau dėl didelių išlaidų šių pajėgų nėra daug", — sakė ekspertas.

  Šiuo atžvilgiu specialistas paragino Pentagoną teikti pirmenybę scenarijams, kai informacijos paieška ir sprendimų priėmimas yra priešakyje. Visų pirma jis rekomenduoja tokius metodus kaip ilgalaikė sąjungininkų teritorijos blokada, taip pat uždrausti operacijas vandenyje ir oro erdvėje.

  Straipsnyje sakoma, kad tokio konflikto požymiai šiandienos JAV kariuomenėje dar nėra plačiai aptariami. Todėl šie scenarijai atrodo blogiausi Pentagonui, mano autorius.

  "Perėjimas prie sprendimų, pagrįstų scenarijų paskatins JAV kariuomenę persiorientuoti iš didelių monolitinių platformų ir formacijų į mažesnius, suskaidytus vienetus ir autonomines sistemas. Be to, kad išskaidytas pajėgas yra pigiau išlaikyti, operacijų teatre lengviau sugrupuoti", — rašo jis.

  Klarkas mano, kad būtų gaila pralaimėti Rusijai ir Kinijai dėl "mažų dalykų nepaisymo".

  "Jei Gynybos departamentas nepersvarstys savo scenarijų ir nepaskirstys jėgų, Kinijos ir Rusijos sėkmė "pilkojoje zonoje" Pietų Kinijos jūroje ar Kryme gali tapti norma", — perspėjo ekspertas.

  Tegai:
  karas, Kinija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos