12:20 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Europos diplomatijos vadovas pažymėjo, kad naujausi įvykiai dvišalėje darbotvarkėje tik patvirtina jo vizito Rusijoje, numatyto vasario 4 dieną, poreikį

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Europos diplomatijos vadovas Žozepas Borelis ES santykius su Rusija įvertino kaip vienus sunkiausių. Jo pareiškimai paskelbti Europos išorės veiksmų tarnybos svetainėje.

  Jis pažymėjo, kad naujausi įvykiai dvišalėje darbotvarkėje tik patvirtina jo vizito Rusijoje, numatyto vasario 4 dieną, poreikį. "Tačiau be ginčytinų klausimų yra ir sričių, kuriose ES ir Rusija bendradarbiauja ir kuriose jos turėtų bendradarbiauti dar labiau. Jie reikalauja skubaus mūsų dėmesio", — sakė diplomatas.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad 2020 metais rimtai suprastėjo Maskvos ir Briuselio santykiai. Ministerija abejojo ​​tolesnio bendradarbiavimo su Europos Sąjunga galimybe dėl Sąjungos veiksmų, susijusių su Aleksejaus Navalno byla.

  Prieš tai europarlamentarai balsavo už rezoliuciją, raginančią nedelsiant blokuoti "Nord Stream-2" dujotiekio statybą dėl Navalno arešto. Tačiau per praėjusią savaitę vykusį ES užsienio reikalų ministrų tarybos posėdį šalys nepasiūlė konkrečių naujų antirusiškų sankcijų.

  Tegai:
  Rusija, ES

  Svarbiausios temos